Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Warhammer Marks of Chaos

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> A tak poza Warhammerem to...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
azgard
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 15 Mar 2006
Posty: 16

PostWys砤ny: Sro Sie 23, 2006 01:24    Temat postu: Warhammer Marks of Chaos Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dobrze trafilem w dzial, najwyzej jakis mod to przeniesie, chociaz wydaje mi sie zewybor dokonalem slusznie Wink

Otoz nie wiem czy kazdy z was kojarzy ta gre, otoz powstaje RTW, real time wargame, na podstawie warhammera, opowiadajace o czasach zblizoncyh do czasow rozgrywania sie drugiej edycji kochanego warmlotka, jako fanatyk wszelakich ambitniejszych strategi, oraz calego uniwersum warhammera nie darowalbym sobie gdybym nie zainteresowal sie ta gra. Otoz wynikiem mojego zainteresowania stalo sie to

Congratulations! As a member of the Warhammer(R): Mark of Chaos(TM) forums, you have been selected for the closed beta multiplayer program.

Wiec w tym temacie zamieszcze troche moich spostrzezen na temat tej gry, jezeli ktos takze zostal beta testerem to zapraszam do wspolnego wymieniania sie spostrzezeniami. Moge napotkac tylko pewien problem, poniewaz moj domowy komputer nie byl modernizowany od dluzszego czasu, i wymagania jakie stawia mu gra moga go przrosnac, jednak juz postaralem sie na ten czas o sprzet zastepczy, jak juz mowilem jestem fanatykiem ambitnych strategi, a strategia taka w swiecie warhammera to poprostu spelnienie moich chorych fantazji.

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS
CPU: 2.8 GHz Intel Pentium 4 or equivalent AMD Athlon
Memory: 1 GB
Video: 128 MB NVidia GeForce 6600GT
Display resolution: 1024x768

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS
CPU: 3.2 GHz Intel Pentium 4 or equivalent AMD Athlon
Memory: 2 GB
Video: 256 MB NVidia Geforce 6800GS
Display resolution: 1280x1024

ADDITIONAL SYSTEM REQUIREMENTS
Sound: Any 100% DirectX 9.0c-compatible 16-bit card
Hard Drive Space: ~3 GB
Input: 100% Windows 2000/XP compatible mouse and keyboard
Internet: broadband Internet connection

SUPPORTED OPERATING SYSTEMS
Windows 2000
Windows XP

ADDITIONAL SOFTWARE REQUIREMENTS
DirectX 9.0c
Up-to-date drivers (100% compatible with Windows 2000/XP and DirectX 9.0c) for all hardware devices

to tak dla maniakow sprzetowych Wink

Jak tylko zaglebie sie w gre, to postaram sie opisac moje wrazenia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
azgard
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 15 Mar 2006
Posty: 16

PostWys砤ny: Pia Sie 25, 2006 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak obiecywalem, podziele sie moimi spostrzezeniami z gry

Mimo iz w tej fazie jest uboga jak murzynska chata, to widac ze gra zapowiada sie rewelacyjnie, wrecz genialnie. W fazie beta testow dostepny jest tylko multi player, i bardz niewie jednostek, co jednak nie przeszkadza sie doskonale bawic

Samo wystawianie armi bardzo przypomina normalnego bitewniaka, czyli wczesniej przygotowana armie, kupiona za okreslona ilosc zlota wystawiamy na plansze. Sama walka jest bardzo ekscytujaca, liczy sie taktyka, szybkosc dzialania, i kombinowane ataki, ludzie ktorzy grali w gry z serii Total War, moga poczuc sie jak w domu, czyli mamy tutaj morale jednostek, specjalizacje, warunki terenowe wplywajace na przebieg rozgrywki, i duzo duzo wiecej rozszerzen tych zasad, ktore w Total Warach sie nie znalazly, a sa nieodlacznym elementem swiata warhammera, czyli czary, specjalne umiejetnosci, poprostu ogrom.

Ze spraw bardziej technicznych, kod gry napisany jest bardzo dobrze, nawet ja ze swoim dosc marnym przesylem, nie doswiadczylem zadnych widocznych spowolnien, grafika zapiera dech w piersiach, a muzyka i dzwiki, miodnosci, znowu uzyje porownania, ludzie ktorzy widzieli Warhammer 40k Dawn of War wiedza o co chodzi, kwestie wyglaszane przez jednostki, oraz bohaterow nadaja doskonaly klimat grze, utrzymywany tylko przez fenomenalna muzyke.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ckapsel
Mistrz Rycerski
Mistrz Rycerski


Do潮czy: 21 Sie 2006
Posty: 440
Sk眃: Pruszk贸w

PostWys砤ny: Pia Sie 25, 2006 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to stwo偶yli gre dal nato mo偶e tam se w to pogrj膮 patszonc na wymagania sprzentowe Shocked Shocked Shocked Shocked
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk眃: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys砤ny: Sob Sie 26, 2006 00:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zobaczy艂em wymagania pami臋ci ram to wymi臋k艂em... Sk艂adam sobie komputer i biore 512 ramu a tu 1 giga trzeba Shocked

Co do gry, gra艂em w Medival Total War i jest to 艣wietna gra (opanowa艂em p贸艂 Europy Smile ), gdzie liczy si臋 taktyka, rodzaj uzbrojenia jednostek i ich morale.

Ch臋tnie bym pogra艂 w tego RTW Smile
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby cz艂owiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pa艂ac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wr贸g? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do潮czy: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk眃: Elbl膮g

PostWys砤ny: Pon Sie 28, 2006 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam problemu. Mam proca prawie 3GHz i 1024MB RAMu, do tego nap臋d DVD. Razz

Czyta艂em sporo o tym Mark Of Chaos, widzia艂em trailery i zwiastuny i czekam z niecierpliwo艣ci膮.

Tylko 偶e realia wygl膮daj膮 na czasy po Burzy Chaosu... D艁UGO po Burzy Chaosu. Jaki艣 inny Imperator na tronie, inny Wybraniec Chaosu kt贸ry zosta艂 pokonany w kolejnej wojnie i bardziej XVII-wieczny wygl膮d wojsk Imperium. Ach, te zbroje p贸艂p艂ytowe, muszkiety i piki... Very Happy "Trylogia" Sienkiewicza si臋 przypomina. Very Happy
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry P贸艂nocy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
azgard
Szabrownik
Szabrownik


Do潮czy: 15 Mar 2006
Posty: 16

PostWys砤ny: Pia Wrz 01, 2006 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wymagan sprzetowych, to nie ma co specjalnie patrzec na procka, ram, itp. poniewaz to akurat najmniej sie liczy, wystarczy miec tylko zblizone, ja mam 2,6 GHz P4 HT, 1G ramu w dual chanel, i przynam ze tylko karta graficzna przydalaby sie porzadna, a moja niestety odbiega nawet od minimalnych wymagan, wiec graficznie Marks of Chaos nie prezentuje sie u mnie jakos fenomenalnie, chociaz nawet jak i na tak niskie ustawienia graficzne jakie mu zaserwowalem konkurencja jest raczej z tylu...

@Brujah

W rome total war gram z malymi przerwami praktycznie od dnia premiery, i w MoCh wkroczylem praktycznie z marszu, tutaj takze liczy sie taktyka, odpowiedni dobor jednostek do odpowiednich zadan, mamy tutaj praktycznie fantasy battle, tylko ze w czasie rzeczywistym. Duza roznicza w porownaniu do serii total war sa specjalne umiejetnosci bohaterow, i coponiektorych jednostek, ktore znaczaco wplywaja na przebieg bitwy, w pelnej wersji gry znajda sie takze artefakty, oraz mozliwosc zmiany ksztaltowania umiejetnosci swoich bohaterow, cos na ksztalt RPG. Autorzy gry chwala sie takze mozliwoscia zmiany uksztaltowania tereny, np. niszczenie drzew, badz przeoranie pagorkow altyrelia, narazie jednak nie zaobserwowalem takich mozliwosci, wiec wielce prawdopodobne ze najda sie one w finalnej wersji.

@Gregory

Akcja gry rozgrywa sie rok po zakonczeniu burzy chaosu, zdziesiatkowane jego sily nadal utrzymuja polnocny kraniec kontynentu, toczac miedzy soba walki o wylonienie nowego przywodcy, jednoczesnie imperium stara sie zarzegnac niebezpieczenstwo z ich strony. A co do wygladu jednostek, to ja bardzo szybko sie odnalazlem, druga edycja wh wprowadza nas w poczatkowy okres odrodzenia, no i porownujac figurki games workshop, a grafike prezentujaca sie w MoCh widac ogromne podobienstwo
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Pia Cze 11, 2010 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

艣wietna gra, szkoda 偶e nie ma kontynuacji
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> A tak poza Warhammerem to... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group