Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Przegięcie??
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Vesemirus



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 3

PostWys³any: Sob Cze 10, 2006 18:11    Temat postu: PrzegiÄ™cie?? Odpowiedz z cytatem

Cześć od dłuzszego czasu nurtuje mnie jedno pytanie czy postać posiadająca zdolność czarostwo która np. nauczyła się błyskawicy i kuli ognia po wstąpieniu na profesje ucznia czarodzieja a później wędrownego czarodzieja i wybraniu tradycji ognia nie będzie mogła rzucać czaru błyskawica? Jeśli jednak będzie mogła to czynić to jest to troszki przegięta sprawa poniewaz może wtedy manipulować wiecej niż jednym kolorem i nie skalać się magią Dhar? Co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Nie Cze 11, 2006 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Vesemirus. Człowiek może rzucać tylko zaklęcia z jednej szkoł magii. Nie z dwóch.
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Vesemirus



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 3

PostWys³any: Nie Cze 11, 2006 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niby tak ale zdolność czarostwo daje możliwość "nauczenia się dowolnego czaru tradycji magii tajemnej" więc jak to jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Cze 11, 2006 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Druga edycja ma sporo niedociągnięć. Radzę postawić na inicjatywę w korygowaniu tych niedociągnięć.

Według mnie człowiek również nie może używać więcej niż dwóch wichrów magii.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Pon Cze 12, 2006 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie z kolei może używać nawet sześciu... Problem leży w tym, że umysł nieszczęśnika nie wytrzyma tego długo. Obłęd to rzecz piękna przecież i nic tak nie ułatwia gry Graczowi jak pięć chorób psychicznych ze schizofrenią, paranoją, depresją na czele. A to wszystko wsparte na przykład gnilcami. Nic tylko oddać postać...

Oczywiście nie stwarzałbym Graczom granic tylko zasugerował, że może im to nie wyjść na zdrowie. Zazwyczaj cenią postać na tyle, że nie odważyliby się używać więcej niż jednej szkoły (maksymalnie dwóch). Poza tym oni strasznie się boją chorób psychicznych, bo na naszych sesjach leczenie obłędu jest naprawdę trudne i skomplikowane.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Dante_delire
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 75

PostWys³any: Pon Cze 12, 2006 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całkiem niezła metoda. Nie zabraniać graczom, tylko powiedzieć o ryzyku takich prób. A choroby to dobry sposób by odwieść graczy od niektórych wymysłówVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Czw Cze 15, 2006 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co im o tym mówić? Niech próbują i dostają PO i niech sami dojdą czym grozi eksperymentowanie więcej niż jednym Kolorem Magii
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Sro Wrz 19, 2007 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak: człowiek MOŻE używać nawet więcej niż dwóch wiatrów magii. A to stwierdzenie, że ludzie nie władają więcej niż jednym wzięło się od Teclisa. W "Królestwach Magii" było takie zdanie, mówiące, że Teclis i Mistrzowie magii "podzielili" Wiatry Magii dla ludzi, po to by nie zniszczyli Starego Świata. A podział polegał na tym, by nauczyć ludzi korzystania z jednego aspektu większej całości.
A według mnie, ilość Wiatrów jakie człowiek może opanować zależy od siły woli maga i jego doświadczenia. Uczeń najwyżej pozna magię prostą, ale arcymag da radę "pociągnąć" dwa - trzy wiatry...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Wrz 19, 2007 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Chaos pociągnie Arcymaga. Niezły interes, nie powiem...
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Czw Wrz 20, 2007 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Atrida to jak wytłumaczysz piętna magii na czarodzieju? Hmm? I to że w miare wzrostu jego siły coraz słabiej postrzega inne wiatry?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Pia Wrz 21, 2007 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wytłumaczyć Piętna? Prostą i logiczną regułą: co za dużo to i świnia nie zje. Jeśli mag nadużywał swego talentu to ma tego skutki w postaci Piętna. A tenże znak świadczyć może o żądzy wielkości u maga, co jest tępione u Magistrów. Dlatego Piętna, w głównej mierze chodzi mi o Runy Wiatrów, są tak skrzętnie ukrywane.
A czemu z czasem nie dostrzega Wiatrów? Mam dwie teorie. Szkolenie w Kolegiach spłyca postrzeganie innych Kolorów, co czynione jest dla bezpieczeństwa maga i otoczenia (nie każdy ma ponadprzeciętną siłę woli). Druga teoria: mag z czasem separuje się od innych Wiatrów, jakby scalając się z tym przewodnim, dzięki czemu uzyskuje maksymalną kontrolę nad tym Wiatrem. To chyba tyle, ale przypominam to tylko moja teoria, nikomu jej nie wmuszam...
A jeśli chodzi o
Ethereal napisa³:
A Chaos pociągnie Arcymaga. Niezły interes, nie powiem...

Rozszerz proszę o co Ci chodzi? Czy o to, że Arcymag zapragnie nagle magii Mrocznych potęg, czy o to, że przy miscaście wciągnie go do Domeny? Bo nie wiem co mam Ci odpowiedzieć Very Happy ...
_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Wrz 21, 2007 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi tu o Przekleństwo Tzeentcha, tylko o Dhar. Nie, Arcymag nie pragnie Dhar. To Dhar pragnie arcymaga i demony jego duszy.

Ludzie są zwyczajnie za słabi by posługiwać się czymś ponad jeden wicher + prosta magia bez WYSOKIEGO ryzyka "pie*dolnięcia na zawał", o.

Kiepy takie jak opisywany arcymag kończą na stosie, na ostrzu miecza albo w kawałkach.

Teclis stwierdził że ludzie są za słabi na posługiwanie się większą ilością wichrów, nie mówiąc o Qhaysh, a ja mu wierzę o dziwo...

Poza tym po cholerę korzystać z większej ilości wiatrów? Wg. mnie lepiej zmaksymalizować potencjał magusa i stworzyć z niego Maga Bitewnego...
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Pia Wrz 21, 2007 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ale ale... Nie każdy nadaje się na bitewnego - nie wielu jest dostatecznie, ekhm, poj***nych Smile .
A po co korzystać z wielu Wiatrów? Po to by życie miało smaczek Very Happy ... Ilu ludzi tyle poglądów na życie i sposobów na granie Very Happy ...
A co do słów Teclisa - dla spokojności zajrzę do "Królestw Magii", ok? Zebym potem nie truła, że racji nie masz, Panie Ethereal i cobyśmy kłótni nie czynili. Zgadzasz się Pan?
_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Wrz 21, 2007 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, więcej magii oznacza więcej zabawy itp.

Więcej magii oznacza że WFRP zbliża się do D&D.

Co do kłótni, ja nie kłócę się i nie mam zamiaru wszczynać tejże. Bronię teorii że magia w szerokim zakresie jest niedostępna dla ludzi.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
atrida
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 18 Wrz 2007
Posty: 354

PostWys³any: Pia Wrz 21, 2007 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie więcej magii nie znaczy, że Młotek robi się "dedekowy". Więcej młotkowej magii to większe ryzyko śmierci czy przywołania czegoś przy czym marzy się o śmierci Smile ... Dylemat czy użyć i drżeć o jedzenie, konia, własną skórę czy może nie użyć i zemrzeć od goblińskiego ostrza.
_________________
Idąc w górę bacz byś nie sikał na tych, co niżej od ciebie. Albowiem gdy spadać będziesz srać na ciebie będą...
#Wojna Magów-> Elizabeth Morgan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group