Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Punkty doświadczenia: jak je przydzielacie i po ile ?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Czw Gru 09, 2004 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha no to prawdziwa kampania , ktoś z was ją napsał , jestem pełen podziwu
a w jaki sposób za przeżycie dostjecie PD ( co musi się stac ? )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to co lordzie - zeby przezyc wystarczy oddychac - ot cala filozofia..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Gru 12, 2004 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zedd ma racje wystarczy ze nie zostałes zabity a co do tego kto ją napisał to hmmm. zastanawiam się nad tym ale ona jest zorbiona przez mojego MG na podstawie 6 edycji bitewniaka....Ale reki nie dam sobie uciac ze to tak jest a może z kads ja wziął....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 13, 2004 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlamnie to troche głupie , przydzielać punkty za to ze ktoś przeżył albo nei , jak ktosbył aktywny przez cała gre a na koniec mu sie noga powineła to co ma bardziej przerypaen od tego co nic w przygodzie nei robił ... jak dla mnie bezsensu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Gru 13, 2004 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm jak nieprzezyjesz to po ci ci PD ^^ a pozatym to nasz mistrz przydziela te PD ja wprowadze troche inny sytem tego jak będe prowadził sesje a jak to oni odbiora to sie okaże....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Gru 13, 2004 23:17    Temat postu: exp Odpowiedz z cytatem

Kurcze szkoda- ja zawsze maxa daje temu ktorego najbad\rdziej z sesi pamietam.. Tego ktory najwiecej sie udzielal i robil najfajniejsze motywy.. Reszta odpowiednio nizej. To jesli chodzi o te 50 punktow za gre postacia.. Jesli chodzi o reszte to max za zrobienie tego co gracze sobie zalozyli za cel glowny (tutaj cel uzaleznia ilosc punktow doswiadczenia - okradzenie staruszki max 20 - obrona twierdzy przed atakiem piratow max 150 i odpowiedznio.. )
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Wto Gru 14, 2004 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm ja jak myślałem na ddawaniem PD za swoja przygode ktora poprowadze to 0-50 za odgrywanie postaci odpowiednio do rasy chorob psychicznych i charakteru.natepne za wykonanie zadania jakie maja zrealizować jak sie nieuda to zalezy jak dalego zaszli i tap od 0-200 i bonusowe punkty za jakies ciekawe pomysły rozwiazania problemów czyli za inwencje 0-100 hmmm....i za zabice potworow jakis tylko zalezy jaki potwor to bedzie a za jakies stada goblinow to niezabardzo....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sro Sty 19, 2005 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas dają za odgrywanie ,osągnięcia ,pomysły i aktywność ale niektórzy z założenia grają cichymi postaciami więc to nie takie ważne poza tym nie zawsze ten co najwięcej się udziela robi to dobrze.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sro Sty 19, 2005 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIĄTE PRAWO MAGII- Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
_________________
"Kiedy walczysz z potworami zważaj żeby nie stać sie jednym z nich" - Friedrich Nietzsche
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Sob Sty 22, 2005 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja daje głównie za całokształt gry Very Happy również za granie wg charakteru, profesji i rasy. I za myślenie na sesji... Nie zawsze dosteje najwięcej PD największy krzykacz na sesji...
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
BlackRider
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 14 Mar 2005
Posty: 50
Sk±d: Gorlice

PostWys³any: Sob Mar 19, 2005 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przydzielam od 0 do 500 PD. Liczy się wczucie w postać, myślenie, no i wykonywanie qestów.
_________________
"The thundering of hooves brings the sounds of death"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Nie Mar 20, 2005 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ogólnie jestem uważany za tego co faworyzuje graczy. Podobno przydzielam pd niesłusznie i niesprawiedliwie. I specjalnie blokuje rozwój postaci, Podobno. Kiedyś dałem 500 pd ale staram się nie przekraczać 100-120
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Strusio
Go¶æ





PostWys³any: Sro Mar 30, 2005 13:19    Temat postu: PD Odpowiedz z cytatem

Ja jako Mg uważam ze postacie powinny dostawać Pd za odgrywanie swoich postaci i oczywiście za uczestniczenie w sesji ale prosze was Mg niedawajcie im tak duzo pd poniewaz bohaterowie zaszybko rozwijają postacie i nudzi im sie taka gra dlatego uwazam ze za 5 godziną sesje 150 pd to góra.
Powrót do góry
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Czw Mar 31, 2005 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nom madre slowa tylko trzeba pamietac ze jak bedzie sie dawac tez za malo to tez postac im sie znudzi Smile
_________________
"Kiedy walczysz z potworami zważaj żeby nie stać sie jednym z nich" - Friedrich Nietzsche
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
th3mon
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 21 Wrz 2005
Posty: 67
Sk±d: Ruda ÅšlÄ…ska

PostWys³any: Sro Lis 16, 2005 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tera jo siÄ™ pomÄ…drza Very Happy

Jo się mnij, wiencyj mieszcza w granicy 0-200, choć nigdy jeszcze żdyn gracz niy dostoł u mnie 0 PD, a przypadki, gdy otrzymywali ponad 200 były nieliczne (chyba Razz).
"Cennik" kiery jo wykorzystuja:
10 PD - czyn niewielkiej wagi, np. właściwe potraktowanie żebraków (niekoniecznie oznacza to pomoc, bo zły bohater może inaczej zareagować niż dobry, bądź praworządny), złapanie uciekającego rabusia na bazarze, ściągnięcie kotka z drzewa Very Happy itp.
20 - czyn, który jest już warty wdzięczności (teraz żaden przykład do łba mi niy chce przyleść Razz)
30 - czyn można by powiedzieć wielki, w którym BG mógłby zostać zraniony, a nawet mógłby stracić życie, np. złapanie groźnego przestępcy, uratowanie kogoś z płonącego domu, uratowanie kogoś, kto został napadnięty przez zwierzoludzi/bandytów itp.
0-30 - za odgrywanie postaci. Uwzględniam charakter, jeśli brana jest pod uwagę zasada odgrywania charakteru (chodzi o charakter neutralny, zły, praworządny, itp.), jak i trzymanie się cech charakteru swej postaci, np. jeśli BG jest agresywny, to na obelgę w karczmie powinien raczej rzucić ripostą w postaci obelgi swego autorstwa, bądź pięsci/stołka/kufla Razz.
100 - za główny cel scenariusza/kampanii
Jeśli chodzi o walkę i zabijanie to jest to różnie, zależy, jakie wyzwanie stanowiła ona dla BG. Może wam się to wydać dziwne, ale niekiedy stawiam przed BG zbyt potężnych przeciwników i jeśli BG unikają wtedy niepotrzebnej z nimi walki otrzymują tyle samo, PD co za ich pokonanie, a czasami nawet ciut wiencyj. Czasami bywa tak, że BG otrzymują ujemne PD za niepotrzebny rozlew krwii. Zdarza sie to rzadko, ale jednak. Waga kary jest różna od tego jak bardzo ten czyn był niesłuszny, co do przemyśleń BG (czyli warto zapytacz gracza dlaczego jego postać to zrobiła).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group