Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Kolory i Wiatry Magii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pon Cze 27, 2005 10:20    Temat postu: Kolory i Wiatry Magii Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o drugoedycyjnej zmianie polegającej na wprowadzeniu 7 szkół magii, opcję splatania czarów, zarzucenia pomysłu z ubywającymi PM, czy choćby zniesienie poziomów magicznych czarodziejów klasowców? Moim skromnym zdaniem te renowacje w dziedzinie ars magica to szansa na ożywienie branży.

Co prawda magia stała sie bardzo niebezpieczna i elitarna ale jednocześnie daje większe możliwości i jest bardziej... miodna.
Powrót do góry
Hektor
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 09 Lip 2005
Posty: 18

PostWys³any: Sob Lip 09, 2005 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... nowa magia powinna ozywic branze, ale wydaje mi sie ze jest teraz troche za silna i za latwo dostepna... Patrzac z perspektywy czasu (tego w grze), spedzenie kilku lat w szkole magii to bardzo duzo (biorac pod uwage, ze wojownik moze sie rozwinac w pare miesiecy), ale patrzac z perspektywy PD, to stanie sie magiem jest za proste. Punkty Szczescia znacznie zmniejszaja szanse wystapienia przeklenstwa Tzeentcha. W dodatku wszystkie czary sa dostepne po rozwinieciu jednej zdolnosci - chyba bede, jako MG, musial troche pozmieniac...
A reszta? Splatanie, zarzucenie PM, podzial na szkoly - fajne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Losiu888
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 05 Lip 2005
Posty: 32
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Pon Lip 11, 2005 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W/g mnie magia w 2 ed. jest zrobiona dobrze. Punkty szczescia sa jedynie zasada opcjonalna, mozna grac bez nich. Najwiekszym plusem nowej mechaniki jest to, ze wreszcie odxwierciedla chaotyczna nature magii. Umozliwia ona (mechanika) herroiczna zagrania znane z powiesci. Mlody mag wykorzystujac potezna aure magiczna miejsca, skupia ja w sobie (splatanie) i rzuca potezne zaklecie, ktorego nie rzucaja nawet potezniejsi od niego czarodzieje... Ale mnie ponioslo :p troche heroiciem wali, ale mi sie podoba....
_________________
Niech Imperium sie modli.
Stary Swiat splynie krwia.
Ludzie nie dotrzega prawdy, nie poczuja dotyku skazy.
Ostatnie Dni nadchodza i zadne z Dzieci Sigmara nie zdola ich powsztrzymac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wisnia666
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lip 11, 2005 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magia jest jak najbardziej dobrze zrobiona zgadzam sie z urzytkownkiem losiem Wink Wink jeyna wada według mnie jest to że poszczegulne szkoły sa troche mało zrównowarzone a i niektóre czary sa za słabe w porownaniu do umiejetności przykładem niech bedize leczenie. Mam nadizeje że dodatek królestwa magii jeszcze bardizej uatrakcyjni magie i przedewszystkim zrownowarzy szkoły tak aby karzda że szkół miała naprawde wielu zwilenników teraz najwiekszą głópotą jest najlepszy czas z magi bestji przecierz czar dajacy lot i to z wiekszoa predkoscia jest w magii nieba pozatym jest łatwoejszy do rzucenia(a jeśli dla kogos bardizej liczy sie efekt wizualnyto moze sie ze mna niezgadzać ale powinni jakoś en fant zmienić)
Powrót do góry
Taliesin
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 07 Wrz 2006
Posty: 18
Sk±d: z północnych pustkowi

PostWys³any: Sob Wrz 16, 2006 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i co do drugiej edycji, to chciałbym się zapytać czy w dodatku Królestwa Magii są czary z tradycji wysokich elfów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lordbunio
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 90

PostWys³any: Sob Wrz 16, 2006 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma. Nie ma też żadnego czaru chaosu. Tylko zwykłe wiatry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Wrz 16, 2006 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bzdurne ograniczenie.

Magia Chaosu musi być, najlepiej przekonwertować czary z I edycji na drugą lub wymyślić własne. Ewentualnie poszukać czegoś na stronach o Wh.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sob Lut 10, 2007 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu sie zgadzam z Etherealem...czary tego pokroju samemu najlepiej wymyslac albo uzgadniac z MG, a efekt czaru niech pozostanie w gesti prowadzacego.....tutaj mozna popisac sie finezja,inteligencja i pomyslowoscia....<w koncu chaos jest dziki, nieokielznany i nigdy nie wiesz czego sie spodziewac po nim....>
Wracajac do tematu to nie powiem ale magia II edycji urzekla mnie....koniec z wykupywaniem czarow, itd za to pomysl z konsekwencjami samego czarowania wdeche.....wiec plusy i minusy sie rownowarza....
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
lita
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 22 Cze 2007
Posty: 36
Sk±d: JastrzÄ™bie Zdrój

PostWys³any: Pia Cze 22, 2007 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubiÄ™ magii 2 ed.

Powie mi ktoś jak jest z magią elfów? one też z wiatrów? takie dziwne dla mnie bo elfy nie mają wielkiej styczności z chaosem przecież, a magia nim jest Rolling Eyes
_________________
"A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokuj, a te ptaki budzą mnie, tłukąc się do okien"

#SESJA Altdorf 2502 Carol de Vous

NIE MA MNIE DO 20.08
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Pia Cze 22, 2007 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysokie Elfy łączą 8 wiatrów magii w jeden, idealnie zharmonizowany. Tworzac taka mieszankę moga rzucan nieslychanie potężne zaklecia, które przekraczają wyobrażenia ludzi.

Mroczne Elfy "miażdżą" wszystkie wiatry magii w jeden - czarny. Ta magia nazywa sie Prawdziwą Dhar i, wedlug mnie, jest najbardziej destruktywna. To idealne przeciwienstwo Wysokiej magii: harmonia i chaos.

Niestety nic nie wiem o magii Leśnych Elfów, ale sądze że używają bursztynowego i jadeitowego wiatru magii.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Pia Cze 22, 2007 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Druchii korzystają z Prawdziwej Dhar ale ogólnie to masz rację.

Leśne Elfy korzystają z magii życia, zwierząt i zdaje się magii tła obecnej w lesie Athel-Loren tak jak kislevscy czarodzieje lodu.
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Sob Cze 23, 2007 08:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto jeszcze korzysta z Prawdziwej Dhar? Wydawało mi sie że tak jak ludzie nie potrafią opanować Wysokiej magii, to droga do tej czarnej magii jest tym bardziej zamknieta...

Skoro opanowanie wiecej niz 2 Wiatrów Magii powoduje niemal pewny obłęd, to co znaczy dla człowieka zniszczenie wszystkich 8? Wedlug mnie kazda próba... zaledwie próba... zakonczyla by sie smiercia albo czyms gorszym.

Chyba ze chodzilo ci o demony... nad nimi nigdy sie specjalnie nie zastanawialem, ale wydawało mi sie ze używają tylko "zwykłej" Dhar.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group