Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Rekrutacja i Komentarze
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Lily et Pique
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Lip 14, 2011 10:34    Temat postu: Rekrutacja i Komentarze Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na nowej sesji, którą przyobiecałem już dość dawno temu założyć. Jak niektórzy pewnie wiedzą, lub mogą się domyślić, rzecz ma dziać się w Bretonii, w czasach tuż po mojej uprzedniej dużej sesji na tym forum, Vae Victis.

Głównym motywem przewodnim tejże kampanii była, jest i będzie wojna domowa w państwie Bretonia w Starym Świecie pomiędzy zwolennikami starego porządku, status quo i dawnych tradycji (głównie są to szlachta i władze) a propagatorami rewolucji (głównie chłopstwo i mieszczaństwo). Sesja w żadnym przypadku nie będzie liniowa ani skupiająca się na monotonicznym motywie. Jak w przypadku każdej wojny domowej istnieją odłamy każdej z walczących frakcji, wpływy zagraniczne, własne interesy oraz nieprzewidziane zdarzenia, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Rekrutacja wstępnie potrwa cały ten tydzień i kawałek lub cały następnego, wedle potrzeb. Oto moje wymagania od potencjalnych graczy:

- kompletna, przejrzysta i bezbłędna mechaniczna karta postaci (pierwsza połowa pierwszej profesji),
- historia postaci na minimum jedną stronę A4 zapisaną drukiem i stylem spotykanym w prozie, ma być przejrzysta i interesująca, preferuję biografię (z ograniczeniem opisu dzieciństwa, chyba, że jest ono szczególnie ważne dla postaci),
- wizerunek postaci (szkic, portret, rysunek, zdjęcie etc.),
- jasne określenie się, po czyjej stronie postać stanie w nadchodzącej wojnie: władze albo rebelia.

Zdecydowany nacisk kładę na postacie ludzkich Bretończyków. Elfy są niedozwolone (a Leśne Elfy podwójnie niedozwolone), Niziołki i Krasnoludy jestem w stanie dopuścić - ale historia postaci ma być dużo dłuższa niż 1A4 i ma mnie zmiażdżyć jakością i ciekawością. Podobnie rzecz się tyczy wszelakich obcokrajowców - obojętnie czy pochodzą z Imperium, Jałowej Krainy, Kislevu czy skądkolwiek indziej. Od razu zaznaczam, że tego rodzaju postacie będą miały trudniej - podczas wojny domowej nierzadko zostaną uznane za osoby podejrzane, szpicli lub nawet wrogów tylko dlatego, bo mówią z innym akcentem.

A propos akcentu - dużą rolę będzie grał język wypowiedzi. Obliguję siebie i graczy do starań, by pisać "w klimacie", to jest nie korzystać z nowomowy i korzystać ze staropolskich zwrotów. Podobnie rzecz się tyczy mentalności ówczesnych czasów. Wszystko co tyczyć się może naszego Renesansu i Baroku w tych kwestiach może mieć z powodzeniem miejsce na sesji. Natomiast co do języków per se, to sprawa będzie skomplikowana. Otóż krajem akcji jest Bretonia, nie Imperium czy Kislev tudzież Księstwa Graniczne. W Bretonii ludzie mówią po bretońsku (czyli francusku). W Imperium ludzie mówią w Reikspielu (czyli po niemiecku), w Kislevie korzysta się z Kislevarinu (czyli rosyjskiego). Co to oznacza? Po pierwsze, nie ma "języka staroświatowego". Zapomnijcie o uniwersalnym narzeczu, chyba że chodzi o Klasyczny (czyli łacinę), którym posługują się uczeni i zorientowani. Po drugie - obcokrajowcy mają obowiązek korzystania chociaż częściowo z wtrąceń, czasem całych zwrotów i zdań w ojczystym narzeczu. Do tego dochodzi inna narodowa mentalność, nawyki, kultura itp. Tyczy się to też wszelakich nieludzi. Po trzecie, wszystkie postacie obcokrajowców i nieludzi muszą posiadać umiejętność "Znajomość Języka (Bretoński)", wydając nań 100 PD startowe. Po czwarte, nikt nie ma cybernetycznych implantów dających rozumienie języków. Przykładowo: jeśli spotka się dwóch Imperialerów w tawernie i zaczną gwarzyć w Reikspielu, to Bretończyk siedzący tuż obok a nie znający Reikspielu gówno zrozumie.

Dopuszczam profesje i ciekawostki ze wszystkich oficjalnych i nieoficjalnych dodatków do WFRP II edycji, czasem I edycji, pod warunkiem, że kandydat poda dokładne informacje na temat źródła.

Dopuszczam niekiedy zmiany mechaniczne w KP lub profesjach, ale musi to mieć żelazne podstawy i musi być uzgodnione ze mną.

Zaznaczam dla formalności, że sesja jest od 18 lat. Wystąpi przemoc (czasem skrajna), niestosowny język, niestosowne obyczaje i sceny erotyczne.

Ponadto, wszyscy kandydaci muszą zapoznać się od deski do deski z tym tematem: http://www.drachenfels.pl/forum/viewtopic.php?p=34602#34602

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia oraz ewentualne pytania.

EDIT:

Disclaimer

This work of fiction is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited.

Warhammer Fantasy Roleplay, the Warhammer Fantasy Roleplay logo, WFRP, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Games Workshop, Games Workshop logo, GW, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Keeper of Secrets, Khorne, the Khorne logo, Lord of Change, Nurgle, the Nurgle logo, Skaven, the Skaven symbol device, Slaanesh, the Slaanesh logo, Tzeentch, the Tzeentch logo, Warhammer, Warhammer World logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, artefacts, illustrations and images from the Warhammer world are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2011, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy


Ostatnio zmieniony przez Ethereal dnia Pon Lip 25, 2011 19:56, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pia Lip 15, 2011 00:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgłaszam się do gry, kp przechodzi kosmetyczne poprawki mechaniczne i tworzę lepszą historie....
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pia Lip 15, 2011 00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Si... także ja się zgłoszę. KP się tworzy.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys³any: Pia Lip 15, 2011 01:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej i ja. Postać krąży po mej głowie już od stycznia.

Pytanie - nie ma limitu na liczbę obcokrajowców? Przyjmiesz wszystkich "obcych" graczy, o ile spełnią wymogi związane z historią postaci?
Widać, że celem są po primo Bretończycy... ale czy nic się złego nie stanie jak się okaże, iż większość postaci nie stanowią autochtoni?
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pia Lip 15, 2011 02:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martin von Carstein napisa³:
Pytanie - nie ma limitu na liczbę obcokrajowców? Przyjmiesz wszystkich "obcych" graczy, o ile spełnią wymogi związane z historią postaci?
Widać, że celem są po primo Bretończycy... ale czy nic się złego nie stanie jak się okaże, iż większość postaci nie stanowią autochtoni?


To dużo zależy od was. Wstępnie skłaniam się ku maksymalnie trzem postaciom spoza tematu (tak obcokrajowcom jak i nieludziom). Dobrym postaciom. Jeśli jednak będzie ich więcej i na podobnym poziomie merytorycznym, to jestem w stanie nagiąć nieco te ograniczenia.

Ponadto, padło jak do tej pory parę pytań na GG, więc tutaj sprostowania:

- postacie mają dokładnie połowę PD potrzebnych na wkroczenie na drugą profesję, włącznie ze startową stówą (ta startowa stówa leci obcokrajowcom na znajomość bretońskiego),
- przyszli rebelianci startują w Poussenc (tak, mieście ogarniętym dżumą, w środku kordonu sanitarnego), natomiast przyszli lojaliści staną się częścią sił Markizów walczących z nieumarłymi pod Chinon,
- jeśli ktoś zamyśla postać bretońskiego maga, to musi to być wyłącznie mężczyzna o profesji guślarza, lub musi być on emigrantem szkolącym się w Kolegiach Magii w Imperium - taka postać jest oceniana przeze mnie równie surowo jak nieludzie, ponadto powinien bezbłędnie kamuflować swoje zdolności (w szczególności, jeśli ma służyć władzom),
- inni magowie, czarodzieje itp. spoza Bretonii są obdarzani sporą dawką nieufności, aczkolwiek nie są przedmiotem szczególnych prześladowań (chyba, że ze strony urzędasów albo łowców czarownic), prawdopodobnie z powodu jaj twardych jak stal Razz
- Niziołki w Bretonii to zwykle uchodźcy z Krainy Zgromadzenia, aczkolwiek bez większych problemów znajdą się lokalni z co większych, "kosmopolitycznych" (jak na Bretonię) miast; natomiast co do Krasnoludów - są to prawie wyłącznie, jeśli już, uchodźcy z Imperium; bardzo rzadko trafia się góral z Gór Szarych albo Krypt.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Stalowy
Namiestnik
Namiestnik


Do³±czy³: 31 Paz 2010
Posty: 1246

PostWys³any: Pia Lip 15, 2011 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłaszam się... stworzę inną postać niż pierwotnie planowałem...

Ah, a challange worth of my skills!
_________________
Przyjaciel czy wróg? - Rhunar Ragnison, Magnus Regenbogen
Lily et Pique - Gundrik Grundisonn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Pia Lip 15, 2011 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również dołącze. Od dawna mnie tutaj nie było, mam nadzieje ze nie bede zbytnio odstawał Wink Jeśli grajac bede sie bawil chociaz w połowie tak dobrze jak przy VV, to juz zacieram ręce w niecierpliwym oczekiwaniu!
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Sob Lip 16, 2011 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapisuje się. Hmm... Chociaż spróbóje i zobacze czy wczuje sie w klimat.
Pozdrawiam.

Eth podaj swój mail i gg jak mozesz.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Lip 16, 2011 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warmlotek napisa³:
Eth podaj swój mail i gg jak mozesz.


Wysłane na PW.

Jestem zadowolony z odzewu tylu graczy - w tym świeżej (dla mnie) krwi. Ale co z innymi? Kain? Blackswordsman?
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Pon Lip 18, 2011 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Black rzadko zagląda jego sesja też zwolniła chyba zabiegany jest i niewiele czasu ma by bawić się na drachu.

Kain coś pisał że nie będzie go parę dni.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys³any: Pon Lip 18, 2011 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kain powinien wrócić 20... za dwa dni.
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pon Lip 18, 2011 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To trochę nie po mojej myśli. Wstępnie koniec rekrutacji ustaliłem sobie na 20 lipca. Dla spóźnialskich 21.

Najwyżej lesery dołączą po fakcie. Very Happy
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Wto Lip 19, 2011 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam teraz mniej czasu na granie. Twoje wymagania są dość wysokie. Jak dobrze pamiętam to sesje robi się ku uciesze graczy ułatwiając im start a nie na odwrót ale to twoja sprawa i twoja sesja.
Sesja zapowiada się ciekawie ale jeśli mam stracić u ciebie trzecią z kolei już postać tylko dlatego ,że nie jestem w stanie odpisywać tak często jak ty Eth sobie tego życzysz to wole nawet nie zaczynać. Szkoda mojego wysiłku na tworzenie postaci. Życzę jednak wszystkim udanej sesji i miłej zabawy. Pozdrawiam.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys³any: Wto Lip 19, 2011 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj właśnie dochodzimy do ważkiej kwestii:
Ile będzie trwać tura? W przybliżeniu...
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Lip 19, 2011 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackswordsman napisa³:
[...] ale to twoja sprawa i twoja sesja.


Dokładnie tak. Moja sprawa i moja sesja.

Cytat:
Sesja zapowiada się ciekawie ale jeśli mam stracić u ciebie trzecią z kolei już postać tylko dlatego ,że nie jestem w stanie odpisywać tak często jak ty Eth sobie tego życzysz to wole nawet nie zaczynać.


Jak ktoś odpisuje raz na miesiąc to też nie widzę w tym sensu.

Martin von Carstein napisa³:
Ile będzie trwać tura? W przybliżeniu...


Około tydzień czasu.

EDIT: Start sesji trochę się nam opóźnia, za co przepraszam graczy. Mam teraz trochę za dużo na głowie by przysiąść nad postami wprowadzającymi. Myślę, że w niedzielę lub poniedziałek da radę. Zainteresowanych proszę o cierpliwość. Jest to pewien plus dla tych, którzy jeszcze nie nadesłali karty postaci.

EDIT 2:

Sesja się rozpoczęła. Jak na razie, cała akcja dziać się będzie w jednym temacie (aczkolwiek między postaciami w Poussenc a postaciami pod Chinon nie będzie kontaktu), Prologu. Potem będzie jakaś tematyczna forma podziałki między oboma grupami. Czas pokaże.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Lily et Pique Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group