Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Karczma
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Wto Sie 23, 2011 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, jakby kto艣 chcia艂by uzupe艂ni膰 sobie bibloteczn臋 WH40k o "Kosmicznego Wilka" i "Szarego 艁owc臋" Williama Kinga, wyja艣niam, 偶e podobno ma si臋 pojawi膰 w sprzeda偶y 15 wrze艣nia br.
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Kazak
Przepatrywacz
Przepatrywacz


Do潮czy: 22 Gru 2010
Posty: 6

PostWys砤ny: Wto Sie 23, 2011 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto to w og贸le wydaje jak CC ju偶 nie ma praw do ksi膮偶ek z Black Library? Chyba, 偶e stare tytu艂y jeszcze mog膮, to niech mnie kto艣 naprostuje.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Sro Sie 24, 2011 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju偶 Ci wyja艣niam, tytu艂y o kt贸rych mowa powy偶ej wydaje CC w ramach zapewne praw wykupionych ju偶 poprzednio od BL. Wydaje mi si臋, 偶e s膮 to dodruki, a nie kolejne wydania, cho膰 mog臋 si臋 w tej kwestii myli膰. Co do praw innych podmiot贸w do wydawania pozycji ze 艣wiata WH w Polsce nic si臋 do tej chwili nie zmieni艂o, a szkoda...
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
wielebny rafael
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 29
Sk眃: MORR Che艂m偶a

PostWys砤ny: Sro Sie 24, 2011 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytuje z forum CC

Amdir napisa:
Sorry za nekromancje forumow膮 ale wreszcie jest reedycja CP2020.
W dodatku ma niez艂a promocj臋 w sklepie wydawnictwa, gdzie indziej jest du偶o dro偶sza. Wink

Ciekawe czemu reedycja po tylu latach (trzeba by艂o poczeka膰 jeszcze 9lat Razz). Czy CC tak dobrze idzie sprzedawanie nowych produkt贸w, 偶e wskrzesili swoje pierworodne dziecko, czy mo偶e jest odwrotnie, 偶e znane i lubiane dziecko ma ratowa膰 rodzica? Ciekawe. Twisted Evil

Pozdro


Oraz podepn臋 si臋 pod wypowied藕, .... kolejne rozgoryczenie, poniewa偶 o ile pami臋tam przy zamykaniu projektu BL wydawania przez CC, mowa by艂a, 偶e dodruk贸w nie b臋dzie bo co艣 si臋 ko艅czy co艣 zaczyna i teraz paragrafowe itp pitu-pitu ... wi臋c grub膮 got贸wk臋 cz艂owiek na alledrogo wy艂o偶y艂 Kosmicznego Wilka, 偶eby mnie zn贸w zrobiono w bambuko. To samo z Necropoli膮 .... i zapewne Kr贸lestwo Chaosu te偶 poleci.

Niby czas leczy rany, ale jako艣 zadr臋 mam na brak nowel Warhammera. Mam tak偶e nadziej臋, 偶e CC te偶 偶a艂uje, 偶e nie podj臋艂o ostrzejszej walki o "prawa".

Serdecznie pozdrawiam .......... w oczekiwaniu.
_________________


IA! IA! KUTULU ZI KUR!
IA!

MORR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Wto Wrz 06, 2011 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sklepie CC pojawi艂 si臋 do kupienia "Szary 艁owca" W.Kinga za 34 z艂 "sztuka" - poczekam jeszcze, a偶 pojawi si臋 jeszcze "Kosmiczny Wilk" i z艂o偶臋 zam贸wienie.


Ps. W tym miejscu chc臋 wyja艣ni膰, i偶 moje posty s艂u偶膮 wy艂膮cznie do poinformowania Was o tym, gdzie i u kogo mo偶na zakupi膰 brakuj膮c膮 pozycj臋, aby uzupe艂ni膰 sw膮 bibliotek臋, bez wydawania du偶ej kasy Smile

Poza tym nadal nic nie wiemy co z "ksi膮偶kowym" WH w Polsce?
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Wto Wrz 06, 2011 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umar艂 bezpowrotnie...i nikt si臋 nim nie interesuj臋. Neutral
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
foxtrout



Do潮czy: 13 Maj 2011
Posty: 4

PostWys砤ny: Pia Wrz 30, 2011 18:51    Temat postu: [SPRZEDAM/WYM] ZIMNE OSTRZE ZDRADY i 艢MIECH MROCZNYCH BOG脫 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, dzi艣 debiutuj臋 na forum i od razu mam do przekazania konkretn膮 informacj臋, kt贸ra mo偶e niekt贸rych ucieszy; je艣li nie macie w swoich biblioteczkach ww. tytu艂贸w, a s膮 to, jak wiecie albo i nie, jedne z najbardziej cenionych zbior贸w opowiada艅 ze 艣wiata Warhammer Fantasy, to kontaktujcie si臋 ze mn膮, mo偶e je ode mnie kupicie albo si臋 wymienimy - w gr臋 wchodz膮 inne pozycje beletrystyczne WH Fantasy i WH 40k.

Zainteresowani niech pisz膮 na maila: konstantinou@autograf.pl

W dalszej perspektywie (jeszcze nie przeczyta艂em) mam, r贸wnie偶 do kupienia albo na wymian臋: ROTA Dana Abnetta i PI臉TNO CHAOSU Reynoldsa.

Pozdrawiam!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Nie Paz 02, 2011 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz kr贸lestwo chaosu?
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
foxtrout



Do潮czy: 13 Maj 2011
Posty: 4

PostWys砤ny: Pon Paz 03, 2011 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kr贸lestw Chaosu nie posiadam, ale ch臋tnie bym kupi艂 w rozs膮dnej cenie (albo wymiana, wiadomo).

Z rzeczy, kt贸rych mog臋 si臋 pozby膰 mam w tej chwili:

Wieczna Genevieve
艢miech Mrocznych Bog贸w
Zimne Ostrze Zdrady
Zaragoz
Pi臋tno Chaosu

Rot臋 ju偶 przeczyta艂em, ale jednak j膮 sobie zostawi臋 Wink Pi臋kna opowie艣膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk眃: Pu艂awy

PostWys砤ny: Sro Paz 05, 2011 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj wiekszo艣膰 ludzi na wszystko co tylko wysz艂o z Wh mi brak tylko krolestwa chaosu.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wr贸g? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ci臋偶kie jest 偶ycie na morzu==>Hektor Lombard, cz艂owiek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Shin Ryu



Do潮czy: 06 Gru 2011
Posty: 1
Sk眃: Pi艂a City

PostWys砤ny: Wto Gru 06, 2011 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam pi臋knie wszystkich mi艂o艣nik贸w Warhammera. W klimacie wh jestem od kilkunastu lat (g艂贸wnie rpg i wfb), jednak dopiero teraz zamierzam zbiera膰 ksi膮偶ki w tym klimacie. I tu mam pytanie: czy mogliby艣cie poleci膰 mi z 5-10 najlepszych Waszym zdaniem ksi膮偶ek? Dodam tylko 偶e seri臋 Gotrek i Felix mam prawie ca艂膮 i chodzi mi o reszt臋 ksi膮偶ek. Z g贸ry wielkie dzi臋ki Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Derek
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 16 Cze 2010
Posty: 31
Sk眃: Poniatowa

PostWys砤ny: Wto Gru 06, 2011 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Co do ksi膮偶ek kt贸re mog臋 stanowczo poleci膰 to:
- Rota
- Chaos w Imperium
- Powiernik Krzywd ( W klimacie Krasnolud贸w)
- Runiczny Kie艂
- B艂臋dny Rycerz (Historia umiejscowiona w Bretoni)
Powy偶sze ksi膮偶ki s膮 pojedynczymi opowiadaniami.

Do listy moich ulubionych ksi膮偶ek zaliczam jeszcze:
- Ambasador
- M艂otodzier偶ca
Niestety obie ksi膮偶ki s膮 pocz膮tkami dw贸ch cykli - Ambasadora i Legendy Sigmara kt贸re w Polsce nie doczeka艂y si臋 kontynuacji (przek艂adu na pl.). A wielka szkoda poniewa偶 s膮 艣wietne.

Te siedem ksi膮偶ek moim zdaniem to najlepsze ksi膮偶ki jakie czyta艂em z uniwersum Warhammera i je mog臋 z ca艂ego serca poleci膰 ka偶demu
.
Co do 40-tki je艣li Ci臋 interesuje to si臋 nie wypowiem bo 偶adnej jeszcze nie czyta艂em (ale mam w planach) Very Happy
Pozdro dla fan贸w!!! Very Happy
_________________
BO W OCZACH TKWI SI艁A DUSZY !!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Blacota
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 37
Sk眃: Warszawa

PostWys砤ny: Pia Gru 23, 2011 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i sk艂adam Wszystkim 偶yczenia Weso艂ych 艢wi膮t i....Nowego Roku lepszego od mijaj膮cego, aby nadchodz膮cy 2012 przyni贸s艂 nam wreszcie Wydawc臋 WH w Polsce.
_________________
Blacota

Jutro to dzi艣 tyle, 偶e jutro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Martin von Carstein
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do潮czy: 11 Cze 2010
Posty: 376

PostWys砤ny: Nie Sty 01, 2012 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da艂em co艣 takiego na innym forum, chc臋 da膰 i tutaj. Kilka s艂贸w o jedynej grze Warhammerowej, wydanej ostatnimi czasy, kt贸ra naprawde si臋 uda艂a.

Blood Bowl!



Gra dodana do styczniowego numeru CDA, aktualnie dost臋pnego w sklepach.

Video-recenzja:

http://www.youtube.com/watch?v=xCh5sAAlp1A

http://www.gram.pl/art_9wzjJO8_Blood_Bowl_recenzja.html - recenzja na gram.pl


Gra ma do艣膰 proste za艂o偶enia. Pi艂ka jest jedna, dru偶yny s膮 dwie. Ca艂o艣膰 przypomina Football ameryka艅ski - nale偶y przenie艣膰 ten 艣wi艅ski p臋cherz na drug膮 stron臋, przez stref臋 przeciwnika. Tylko tyle. Niestety, raz - to nie pi艂ka no偶na. To AF. Dodatkowo, co jest w tym najlepsze - mecze rozgrywaj膮 si臋 w Uniwersum Warhammera Fantasy. Po艂amanie 偶eber, nogi lub 艣mier膰 jest na porz膮dku dziennym. Klepanie si臋 po pyskach to zwyczajne posuni臋cie. Mo偶na przekupi膰 s臋dziego, u偶ywa膰 magii, przekupywa膰 zawodnik贸w przeciwnika, podrzuca膰 艣winie... co zreszt膮 ch臋tnie robi te偶 tw贸j przeciwnik. A jak si臋 da w 艂ap臋 s臋dziemu to i zgnie艣膰 le偶膮cego mo偶na, wnie艣膰 bomby lub pi艂臋 艂a艅cuchow膮... a co powiecie na wszamanie w艂asnych zawodnik贸w lub te偶 rzucanie nimi w przeciwnik贸w?
Prosty przepis na rze藕.

Ras mamy z dwadzie艣cia, mo偶na je pogrupowa膰 w kilka grup (je偶eli chodzi o taktyk臋). Jedne 艣wietnie podaj膮 i biegaj膮, ale walczy膰 wr臋cz nie potrafi膮 (np.le艣ne elfy). Inne s膮 zr贸wnowa偶one (np. Ludzie), jeszcze inne to ma艂e twierdze (Krasnoludy), kolejne stawiaj膮 na brudne sztuczki (Gobliny), a jeszcze inne na brutaln膮 si艂臋 (Ogry, Chaos. Po prostu zabi膰 wszystkich). No i fuksiarze, pokroju nizio艂k贸w. Kt贸re stawiaj膮 na ilo艣膰 i szcz臋艣cie. Ka偶d膮 nacj膮 gra si臋 praktycznie w inny spos贸b, taktyk臋 nale偶y dobiera膰 do przeciwnika. Nie ma 艂atwo, ale gdy si臋 to i owo zrozumie z gry mo偶na czerpa膰 wiele przyjemno艣ci.

Tryby gry s膮 dwa - Blitz (czas rzeczywisty), kt贸ry przypomina chocia偶by Fif臋. Troch臋 zr臋czno艣ci i pomy艣lunku, kombinatoryki i refleksu. Jest te偶 drugi tryb, w kt贸rym toczymy bitwy takie same jak w wersji figurowej Blood Bowl (wydanej w 1987). Tury, taktyka, co艣 pokroju HoMM. Oczywi艣cie stare, dobre ko艣ci.

Mamy do wyboru gr臋 single lub multiplayer.

Signle to Kampania, zawody, opowie艣膰 (艣ledzimy histori臋 BB z perspektywy r贸偶nych dru偶yn) i pojedynczy mecz. W kampanii tworzymy w艂asn膮 dru偶yn臋 i rozbijamy si臋 po r贸偶nych turniejach, zaczynaj膮c od najni偶szej ligii... to taki menad偶er, kupujemy zawodnik贸w, dbamy nich, negocjujemy kontrakty np. ze sponsorem... 艣ledzimy statystyki... oczywi艣cie rozgrywamy mecze. Pniemy si臋 do g贸ry to rozgrywamy mecze z lepszymi, przegrywamy spadamy ni偶ej. Zawody to jakby taki fragment kampanii (kt贸ra sk艂ada si臋 z szeregu takich zawod贸w).

Multi - gramy w lidze. Mo偶na stworzy膰 i s艂aw膮 i grac tam mecze z kolegami.

To tak w skr贸cie.
_________________
http://vaevictis15mm.blogspot.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
San27
Stra偶nik
Stra偶nik


Do潮czy: 10 Lip 2010
Posty: 65

PostWys砤ny: Pia Sty 13, 2012 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam panowie Smile dawno mnie tu nie bylo ale widze ze sytuacja bez zmian Sad p.s Warmlotek Koncze G.R.R. Martina Uczte dla wron tom pierwszy i z calej trylogi brak mi tylko nie wydanej jeszcze czesci 2 tomu tanca ze smokami. Kiedys mi to poleciles i calkiem nie dawno wpadla mi w rece ta seria i przyznaje naprawde fajna i wciagajaca Smile tez wspomniec mozna ze obejrzalem serial game of Thrones sezon 1 i mimo iz nie jest to LOTR, King Arthur itd to nie blanzi to fantasy i jest do obejrzenia. Pozdrawiam i postaram sie zcesciej zagladac Smile
_________________
Bo dusza nie z tego okresu bywa przekle艅stwem i darem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Serie i pozycje Warhammer Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group