Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Sartosa
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wojna Magów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pon Lut 08, 2010 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zir

Chłopiec przytaknął i udał się za Tobą, mówiąc:

- Najważniejsza jest tutaj Natalia, Królowa. Po niej kolejno jest Edward, ten z czarną brodą, który nigdy jej nie odstaje a po niej są kolejno Francois L'Ollonois, dowódca Fregaty "Złoty Smok", Christopher Condent kapitan Galeonu "Żniwiarz" i Edward Low pływający na "Perłowej Damie".. każdy z nich zasiada w Radzie - czyli Zgromadzeniu które pilnuje by Król a w tym przypadku Królowa dopełniali swoich powinności, także ustanawiają czy kieruje się On/Ona kodeksem a także co najważniejsze biorą udział w wyborze Króla/Królowej. Resztę z Rady raczej nie poznasz...

- Panie czytać i pisać potrafię jeśli chodzi Ci o to... tablice? - zamyślił się - dobrze... da się załatwić. Co do kowala to podążaj za mną

Wyszliście z pałacu na zewnątrz. Ruszyliście wąskimi alejkami, mijając kobiety, piratów, dzieci walczące ze sobą na drewniane miecze udające piratów i Tileańczyków.. W końcu dotarliście do kuźni. Tam też przywitał Cię w progu postawny krasnolud. Na głowie miał irokeza a w uszach złote kolczyki. Mocne dłonie wskazywały iż krasnolud znał się na swoim fachu..

- Igmar... - przedstawił się - czego Ci trzeba magu ? - rzucił badawczym okiem lustrując Cię od góry do dołu...

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pon Lut 08, 2010 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krasnolud. Doskonale. Więc kuźnię maja dobrze zaopatrzoną. Jeśli współpraca się będzie dobrze układać, jest szansa żebym rzeczywiście coś tu zdziałał. Muszę zacząć tu budować swoją reputację. Z krasnoludami, łatwiej dogadać się w ich własnym języku.
Podnoszę rękę w powitaniu.

- Jestem Jonas - mówię w khazalidzie - Twoja kuźnia, więc jesteś tu gospodarzem

Zawieram w ledwie kilku słowach powód, dla którego mówię w jego języku. Nie chcę żeby pomyślał, że próbuję zabłysnąć. Teraz od niego zależy w jakim języku chce rozmawiać.

- Natalia przysyła mnie bym pomógł w kuźni. Nie wiedziałem jednak, że już jest w dobrych rękach. Jestem jednak pewien, że tęsknisz za kuźnią z prawdziwego zdarzenia. Mógłbym spróbować nadrobić to magią.

Używam zwrotów dotyczących 'kuźni' i 'obróbki metalu', których w języku imperialnym brakuje, a posiadają o wiele szersze znaczenie niż ich odpowiedniki w ludzkich narzeczach. Również słowo 'gospodarz' w języku górskiej rasy ma o wiele większe znaczenie niż u ludzi.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pia Lut 26, 2010 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zir

Krasnolud spojrzał na Ciebie spode łba i rzekł tylko:

- No ba, przydało by się ulepszyć co nie co...Piec powoli się sypie, narzędzia już tez nie tej jakości. Kotlina również siada.. - zaczął marudzić jak to krasnolud... - dodatkowa para rąk by się przydała co by mogła kiedyś to przejąć po mnie. A sami dookoła wieśniacy i debile.. jeszcze fort puszczą z dymem

Zauważyłeś że krasnolud się rozkręcił:

- Pogrzebacz zardzewiały, kowadło już też straciło swój "wdzięk" - mówiąc to pokazał jego powierzchnię która była powgniatana a miejscami nawet widać dziury w niej. Przecinaki już nie są takie ostre, w dodatku poszczerbione i co ja niby mam z tym zrobić...

Spojrzał na Ciebie:

- Magią cuchniesz na odległość... chcesz pomóc.. twierdzisz że się przydasz powiadasz? - rzucił chytrze

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pia Lut 26, 2010 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiwam głową słuchając listy problemów.

- Wspólnymi siłami zamienimy to miejsce w kuźnię z prawdziwego zdarzenia Igmarze. Dzisiaj zaczniemy naprawiać narzędzia.

Zdejmuję płaszcz i wieszam na jakimś haku, lub rzucam w miarę czyste miejsce. Podwijam rękawy koszuli i podchodzę do kowadła. Pochylam się nad nim i przejeżdżam dłonią po powierzchni oceniając nierówności.

- Będę tu zaglądać pomiędzy rejsami, ale postaram się zorganizować jakąś pomoc.

Kuźnia. Czuję się znów jak Wędrowny Czarodziej, zdobywający ostrogi pomagając innym.
Naprawiając kowadło będę musiał posłużyć się tylko magią. Gdy skończę analizować wybrakowania zaczynam wiązać w ich miejscu sploty magiczne logicznego wzoru przemiany materii. Luźnymi końcami zaczynam owijać całe narzędzie, by zapobiec niekontrolowanemu ubytkowi masy. Wpuszczam kilka wstęg wgłąb metalu usuwając ewentualne pęcherze ubytku objętości. Kształtuję na nowo solidną jednolitą materię.

Jak już kowadło będzie gotowe, zaczynam naprawiać z krasnoludem resztę narzędzi. Tutaj posługuję się magią bardziej jako pomocą. Zardzewiałe narzędzia obiecuję naprawić w innym terminie. Tutaj pomoże alchemia, ale najpierw muszę wyekstraktować odpowiednie substancje.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Mar 04, 2010 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zir

Puściłeś machinę w ruch. Skupiłeś się na wstęgach i zacząłeś naprawiać: na pierwszy ogień poszło kowadło. Nie było prosto, wyprostować te wgniecenia, wyżłobienia .. kropelki potu spływają po twoim czole ale w końcu udało się. Reszta zajęła Ci dobre pół dnia i zrobiło się już ciemno gdy skończyłeś. Czujesz się zmęczony i wyczerpany. Takie skupienie wymagało wiele wysiłku od Ciebie i przede wszystkim cierpliwości. Krasnolud zatarł tylko ręce i krzyknął:

- Wieczorem..ha już jest wieczór.. no tak koło dziesiątej wpadnij do Złamanej Podkowy a postawię Ci kufel dobrego piwska.. no chłopie - poklepał Cię po ramieniu - w końcu można coś zrobić porządnego.. Ha przydałoby się jeszcze parę rzeczy ale to jutro... - uśmiechnął się - a co do nagrody to coś się wymyśli... o tak... jutro poznasz czym jest krasnoludzka wdzięczność

Wyszedłeś wraz z Adamem i gdy już tylko drzwi kuźni zamknęły się za wami ten powiedział:

- Dawno nie był w tak dobrym nastroju.. Panie. Panie jak w ogóle tutaj trafiłeś.. - zapytał z lekką trwogą w głosie...

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Czw Mar 04, 2010 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecieram zmęczone oczy i poprawiam okulary. Przyglądam się otoczeniu z podziwem.

Będę musiał znaleźć jakiś katalizator mocy. Chowaniec byłby dobrym pomysłem. One są jednak takie niedoskonałe... na początek jednak wystarczy. Muszę zebrać składniki rozpisać odpowiedni wzór...

Z zamyślenia wyrwało mnie pytanie Adama.

- Przez lojalność... to długa historia. Kiedyś może Ci ją opowiem. Tymczasem zaprowadź mnie do komnaty, którą miałeś mi przedstawić jako pracownię. A ty Adamie? - pytam po drodze - Jak Ty żeś tutaj trafił?

W drodze spoglądam na swoje dłonie, drżące od ilości mocy, która przez nie przeszła. Rozcieram je.

Jestem jeszcze taki słaby. Aby zmierzyć się z łowcami, których wyśle kolegium, a wyśle ich na pewno, bo Gelt na tak spektakularną i pełną niesubordynacji utratę ucznia pozwolić sobie nie może, muszę stać się silniejszy. Tylko jak? Mikstury i chowaniec... czy nawet chowańce powinny mi pomóc, ale to i tak będzie za mało. Są jednak jeszcze inne sposoby. Pierwszy wymaga ogromnych nakładów złota, ale w sytuacji, w której się znalazłem to akurat nie będzie problemem. Rytuał doskonale pamiętam. Drugi sposób z kolei jest czasochłonny. Tego surowca, przy obecnych wymaganiach Natalii będzie mi brakować.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Czw Mar 18, 2010 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zir

Wróciłeś do swojej "komnaty" i tam jeszcze chwilę spędziłeś trochę czasu na rozmowie z Adamem. Dowiedziałeś się że rodzice jego zostali zabici a on sam tułał się po ulicach Lucinni. W końcu Edward go przygarnął i zabrał ze sobą na wyspę. Jest tutaj już od trzech lat...gdy skończył opowiadać Ty mimowolnie usnąłeś.

Kolejne tygodnie sprawiły że zbudowałeś pracownię od podstaw. Fakt zabrakło kilku jeszcze składników, lecz większość zdobyłeś. Tak samo jak za pomocą magii wzmocniłeś częściowo najważniejsze części szkieletu statków. Zostałeś wzięty raz nawet na wyprawę, gdzie dosłownie splądrowaliście kilka statków handlowych, nikogo przy tym nie oszczędzając. Minione wydarzenia sprawiły że stałeś się bardziej obojętny na krzywdę ludzką. Ty sam wieczorami przygotowywałeś rytuał, który od tak dawna miał zwiększyć twoją moc. Brakuje Ci jedynie jeszcze dwóch komponentów.. lecz tak naprawdę jedynie brak srebrnej kuli sprawia że stoisz w miejscu. Przedmiot ten będzie służył jako przenośnik całej twojej mocy.
Kuźnia krasnoluda po kilku równie ciężkich nie przespanych nocach w końcu przypomina pracownię jak się masz. Krasnolud z wielką radością wytwarza broń dla piratów.

Ty obecnie siedzisz w swojej komnacie kończąc wszelkie obliczenia potrzebne do rytuału, jednakże zostałeś nagle wyrwany przez wpadnięcie do pokoju Adama. Widzisz że dyszy i ledwo co mówi:

- Panie... Królo...ooo...wwaaa wzywwwaa - próbuje zaczerpnąć świeżego powietrza
- Pilnie!!! - ostatnie słowo zaakcentował bardzo wyraźnie, a chłopak wygląda jakby na głowę miała spaść mu cała ziemia...

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Czw Mar 18, 2010 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastygam układając sobie w głowę resztę wzoru, którego nie zdołałem spisać. Krople atramentu spadają z trzymanego w poplamionej dłoni pióra na blat biurka. Po chwili wstaję wycierając odruchowo ostrze pióra w szmatkę i zatykając inkaust.

- Skoro tak...

WychodzÄ™ zamykajÄ…c za sobÄ… pracowniÄ™ i zmierzam korytarzem za Adamem.
Srebrna kula... mógłbym ją stworzyć z innego materiału, ale nie wiadomo czy przemiana wytrwałaby do końca rytuału. Poza tym fluktuacja mocy wewnątrz zaklętego w ten sposób przedmiotu mogłaby się odbić na efekcie samego rytuału. Pomyślmy... przy odrobinie magii i pomocy Igmara, mógłbym przetopić sztabę srebra bez dużego nakładu mocy... Tylko że ta kula musi mieć dokładne wymiary zgodne z regułą Gotthausenna. W kuźni nie dam rady tego osiągnąć... chyba żeby w kuźni zrobić tylko formę i dopracować wszystko magią. A potem przetopić srebro... Tak. To musiałaby być forma żelazna. Z nią najłatwiej pracować...
Nawet nie zastanawiam się dlaczego królowa wzywa PILNIE akurat mnie.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Pia Mar 19, 2010 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zir

Wszedłeś do komnat Natalii. Ta stała w otoczeniu wszystkich swoich kamratów a w ręku trzymała jakiś list. Podała Ci go i rzekła:

- Przeczytaj i powiedz co o tym sÄ…dzisz?

Nasz ukochany Cesarz, Imperator, Ten który dzierżył władzę w imieniu Sigmara Karl Franz II został zamordowany. Jego śmierć była skutkiem spisków poszczególnych wysoko postawionych ludzi w Kolegiach i poza nimi. Chcieli oni objąć tron uzurpując sobie prawo do władzy której nie są godni ani prawi. Ja, Wielki Teogenista Jonas Esmer, łącznik między ludźmi a Wielkim Bogiem Sigmarem nie dopuszczę do tego. Nie chcąc lecz musząc muszę przyjąć tytuł Namiestnika Imperium.
Od dnia dzisiejszego każdy członek kolegium, który nie otrzymał pisma ze Świętego Inkwizytorium a zajmuje się plugawą magią będzie stracony na stosie. Przywódcy spisków: Balthasar Gelt, Luthor Huss, Thyrus Gormann, Reiner Starke są poszukiwani żywi lub martwi. Od tej chwili Zakon Sigmara staje się głównym ośrodkiem wiary w Imperium, a także jedynym słusznym powiernikiem prawa. Każdy kto nie dostosuje się do tych reguł zostanie zabity lub wtrącony do więzienia w celu osądzenia. Każda siedziba kolegium zostaje przejęta pod jurysdykcję Zakonu Sigmara, ci którzy staną przeciw nam zostaną surowo potraktowani, równie bezlitośnie co nasz Jaśnie panujący, Świętej Pamięci Karl Franz II. Altdorf zostanie, jak tylko okupujący go mordercy i zbrodniarze zostaną ukarani, przebudowany i zrestrukturyzowany. Armia również zostaje oddana pod pieczę Inkwizycji.

Uniżony sługa Sigmara Jonas Esmer


_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pia Mar 19, 2010 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam list dwukrotnie, gdyż informacje w nim zawarte są wielce wstrząsające i proszą się o potwierdzenie.

Czyżby jakiś fortel, aby złapać Zira? Czyżby Vendom posunął się do czegoś takiego? Nie... śmierć cesarza, to nie jest coś czym mógłby się posłużyć. Ale w takim razie...
Gelt by tego nie zrobił, a Thyrus by prędzej sobie serce wyrwał niż miał zabić swojego władcę. Złą porę na niesubordynację wybrałem, oj złą.
Bądź przeklęty Esmerze...
Gelt i reszta z pewnością się ukryją i spróbują odzyskać wpływy. Spróbują udowodnić przede wszystkim... właśnie... co? Czyżby Wielki Teogonista Sigmara posunął się do zabójstwa swojego ukochanego cesarza?

Zagłębiam się w heurystyczne wnioskowanie zbierając wszystkie informacje jako bazę wyjściową do formowania gotowych hipotez.

Imperator nie żyje. Esmer przejął władzę w Imperium. Kolegia w rozsypce. Nienawiść pomiędzy zakonem i kolegiami. Niedawno dokonany mord na magach.

Hipoteza? Esmer zabił bezpośrednio lub pośrednio cesarza dla czystej żądzy władzy.
Pomijając fakt, że to wspaniały zbieg okoliczności dla teogonisty, gdyby chciał przejąć władzę, zrobiłby to już wcześniej. Obalenie hipotezy.

Hipoteza? Oddalenie siÄ™ Imperatora od wiary, czy nawet oddawanie czci kultom chaosu.
Esmer mógłby co prawda spełnić swój obowiązek i wykorzystać sytuację. Wszak informacja o mrocznych praktykach cesarza wywołałby panikę w kraju jednak praktyki Imperatora to zbyt niepewna zmienna. Obalenie hipotezy.

Hipoteza? Imperatora zabił wróg wewnętrzny.
Mord na magach mógł być tylko odwróceniem uwagi. Dywersją. Kolegia wysłały swoje siły by znaleźć winowajców. Osłabione Imperium było podatne na taki cios jak zabicie Imperatora. Dokonać tego mógł kultysta wewnątrz zakonu lub kolegium. Zbyt wiele zmiennych na jednoznaczne określenie. Coś mogło pójść źle i kultysta mógł zostać wykryty jako mag kolegialny, stąd te polowanie na czarownice. Z drugiej strony plan mógł się powieść i kultyści teraz za pomocą zmanipulowanego zakonu właśnie przejmują władzę w Imperium. Inną drogą wnioskowania jest zwykłe osłabienie kraju przed inwazją chaosu. Bez najpotężniejszych magów, plugawe siły szybko zapukają do granic Bretonii.


Podnoszę wzrok znad listu i poprawiam okulary. Nie daję po sobie poznać jak bardzo wstrząsnęły mną te listy.

- Myślę królowo, że poszukiwania mojej skromnej osoby staną się mniej intensywne. Do tego można wykorzystać zamieszanie i zacząć polować na statki imperialne. Przez ten cały przewrót z pewnością wielu kapitanów będzie zdezorientowanych. Niektóre statki nie wypłyną czekając na rozkazy inne uciekną z portów. A kupcy chcąc nie chcąc. Z ochroną czy bez, będą musieli robić interesy. To trochę niepewna, ale wciąż okazja. Będzie to oczywiście trwało bardzo krótko, bo magowie nigdy nie mieli wielkiego poparcia w społeczeństwie. Chwila niepewności będzie powodowana raczej informacją o śmierci cesarza.

OddajÄ™ jej list.

- Jeśli zaś chciałaś królowo spytać o sytuację w Imperium, to według mnie kultyści właśnie dali o sobie znać. Mimo, że należałem kiedyś do kolegium i darzyłem nienawiścią Esmera, nie posądziłbym go o ubicie swojego władcy. Nie posądziłbym też o to kolegialnych arcymagów, bo są o niebo inteligentniejsi od kapłanów i zdają sobie sprawę z konsekwencji. Jednak moje wnioskowanie jest mało znaczące. Nikt nie przeciwstawi się teraz zakonowi. Wraz z wyeliminowaniem najpotężniejszych magów i przejęciem kontroli nad nauczaniem pozostałych, Imperium będzie osłabione przed ingerencją chaosu. Już niedługo plugawe siły zapukają do bram Bretonii, a stamtąd dalej.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Wto Mar 30, 2010 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas

Natalie dała znak i większość zebranych poza Edwardem i Tobą opuściła salę. Wydaje się być skoncentrowana, kąciki jej ust delikatnie się zwęziły i zaczęła przypominać harpię polującą na swoją ofiarę. Oczy jej zwęziły się i nastała cisza. Edward milczy lecz widzisz po jego twarzy że zaczął być czujny. W końcu przerwała tą ciszę i rzekła:

- Magu jak to na nas się odbije ?.. Dobrze wywnioskowałeś że statki Imperialne będą w większej rozsypce i staną się łatwym łupem, lecz Bretonia, Tilea na pewno zaczną przygotowania do ewentualnych ataków. Morza będą lepiej przez nich strzeżone .. lecz to Ty jesteś z Wielkiego Świata.. Jak mamy się przygotować i czy jest duża szansa że i do nas zawita Chaos ?

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Wto Mar 30, 2010 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Bretonia w świetle obecnych wydarzeń co najwyżej zmobilizuje rycerzy przy granicy z Imperium. Będą się obawiać, że fanatycy Sigmara zechcą utopić swoje problemy w morzu krwi i ognia. Panowanie na morzu jedynie zmieni gradienty królowo. Więcej szlaków i kupców do obsadzenia przez strażników, oznacza słabsze eskorty. Sugeruję agresję. Co do Chaosu Pani...

MilknÄ™ na moment.

- Chaos będzie próbował swoich sił na morzu. Świadectwo tego mieliśmy jakiś czas temu. Jeśli plugawe siły uczą się żeglugi, takie incydenty mogą się powtórzyć. Magia jest wyjątkowo skuteczna przeciwko stworom chaosu. Gdy jednak jej braknie moją jedyną radą jest ucieczka. Oczywiście, tak jak już mówiłem, obecne wydarzenia stwarzają idealną okazję do powiększenia pirackiej floty, a wraz z nią zwerbowania kolejnych magów, którzy są aktualnie w niełasce Imperium. Jednak to ryzykowne. Większość z nich jest mocno przywiązana do złożonej przysięgi i pewnie będą próbowali zdetronizować obecnego regenta. Należałoby ich przekonać, że ich przysięga jest już nieważna.

Ciekawe czy Alex przeżył. Oby...
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sob Maj 15, 2010 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas

Natalia spojrzała na Ciebie pierw a potem na Edwarda, który po raz pierwszy się odezwał:

- Magu.. skoro sam stwierdziłeś że i Chaos będzie chciał opanować morze to co radzisz? Ja twierdzę że pierw powinniśmy zabezpieczyć dokładnie "fort".. przygotować się do oblężenia na wszelki wypadek. Dzieci i kobiety wysłać na Porto sicuro. Osobiście Natalio proponuję również wysłać dwa statki by złupiły jak najwięcej karawal, pinak i brygów.... Zabrać z stamtąd proch, działa i dostarczyć je tutaj i wyposażyć fort. Zabezpieczyć tą część wyspy, południowa strona... ha niech tylko spróbują się przedostać
- uśmiechnął się


Natalia zamyśliła się i rzekła:

- Dobrze Edwardzie weźmiesz dwa statki, a także Pana Zira ze sobą. Jego wiedza może się przydać... Natomiast poprosisz do mnie Horatia i Da Silvę...

Miała już was odprawić ale powstrzymała się i patrząc Ci prosto w oczy rzekła:

- Magu czy warto może zawrzeć sojusz z Bretonią, Estalią i Tileą.. co o tym sądzisz? Jak oni to odbiorą?

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sob Maj 15, 2010 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MilknÄ™ na moment wytrzymujÄ…c spojrzenie.

- Jeśli chodzi o chaos, jeśli przyjdą, proponuję walczyć z nimi na morzu tam gdzie utoną wraz ze statkiem. Na lądzie są silniejsi. Nie możesz królowo dopuścić do tego aby wylądowali na wyspie. Jeśli zaś chodzi o sojusze... myślę, że odbiorą to jako perspektywę sojuszu z piratami. Dokładnie tak i nie inaczej. Obawiam się, że w walce, która jeszcze nie nadeszła, jesteśmy zdani tylko na siebie. Oczywiście nie zaszkodzi wysłać listy, ale na powrót posłańców bym nie liczył. Zawisną jako Ci, którzy pomagają piratom. Jednak mam inną propozycję. Gdybyś Pani spróbowała znaleźć imperialnych magów na wygnaniu i przekonać ich do współpracy...

Nie kończę zwieszam głowę i odchodzę o krok. Podnoszę głowę, ale tym razem wzrok wbijam w Edwarda.
Dobrze... na tej wyprawie powinienem zebrać przynajmniej część złota potrzebną do przeprowadzenia największego rytuału.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sro Cze 09, 2010 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zir

Przygotowania do wyruszenia zajęły Ci ponad dwie godziny. Mając gotowe komponenty, mikstury a także zaklęcia udałeś się wraz z Edwardem. Wypłynęliście na czarnej galerze. Początkowo dzień nie zapowiadał się ciekawie a wręcz nudno. Morze było spokojne, żadnych statków. Nawet ptaki bardzo wysoko latały omijając wasze "żaglowce". W pewnym momencie usłyszałeś głos z bocianiego gniazda:

- Dwa statki na lewej burcie!!!

Edward od razu ożył i wyjął lunetę przez którą ocenił klasę statków:

- Bryg i kecz. Hmm no dobra.. - jakby na chwilę mówił sam do siebie po czym ryknął głośno - Do zwrotu przez rufę!!!! Ster prawo!!!! ....

Reszta komend poleciała jak z bicza strzelił. Edward stanął sam już za sterem i przejął absolutne dowództwo. Widać było kipiącą od niego charyzmę i wolę zwycięstwa.

- Flaga na maszt!!!!! Przygotować działa, ładuj!!!!! Kanonier rusz tych psich synów!!!

- No magu przygotuj się.. zobaczymy na ile przydasz się tu..na morzu.. gdzie świat rządzi się innymi prawami - dostrzegłeś gdy to mówił błysk w jego oku

_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wojna Magów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastêpny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group