Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Warhammer 40 000 - Dark Heresy
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Izba Weteranów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Sro Lut 04, 2009 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem mega pozytywnie zaskoczony przemianą w sposobie prowadzenia. Rzeźnia nie przynosiła takiej uciechy z gry jak właśnie ta sprawa z dziewczynką.
Chociaż nie mówię, że jest bez skazy Very Happy
Według mnie mogłeś troszeczkę dłużej pociągnąć motyw z Heretekiem i przemytnikami. Jak na mój gust za szybko nam ich wystawiłeś.
A druga rzecz... ta rodzina i dziewczynka. Pojawili się znikąd. Mogłeś nas poprowadzić, abyśmy to my ich wytropili/znaleźli, zamiast podawać nam współrzędne na tacy. Fakt... przedłużyło by to przygodę... ale frajda według mnie większa.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Lut 04, 2009 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależało od pogorzeliska. Venus i Quarl rzucali na Zmysł Psi celem ustalenia o co tu chodzi. Tylko Venus go zdała, i to słabo. Potem w ogóle Blackswordsman nie był obecny na sesjach... więc podjęliście zły trop.

Fakt, trochę przyspieszyłem, ale nic nie szkodzi. Jak na razie wykonaliście zadanie, zdaliście test... i dorobiliście się nowych wrogów, m.in. Hereteka.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Sro Lut 11, 2009 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy ustalić kolejny termin sesji...

ja od siebie proponuję jutro lub w piątek wieczorem - około 20-21.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Czw Lut 12, 2009 00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat w tym tygodniu pasowało mi codziennie oprócz poniedziałku.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Czw Lut 12, 2009 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym tydniu odpadam całkowicie, nie ma szans zebym wyskrobal wystarczajaco czasu
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Mar 01, 2009 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z dokończeniem 2 zadania przez Anubisa i Cranmera, mówię co się wydarzyło przez następne 7 dni na planecie Scintilla:

Blade Rojowisko, wsparte przez różnego rodzaju zdrajców, tajemnicze hordy zombie i Ród Waldcroft, zdobyło władzę nad Pod-Kopcami Tarsus i Sibellus. Tego samego dnia, w Kopcu Sibellus wraz ze śmiercią Astropaty-dezertera Villi zniknęła magia podtrzymująca roślinne zaklęcie. Rejony narażone na zawalenie zostały pogrzebane pod tonami gruzu, a roślinność zaczęła gnić i rozpadać się, wywołując trujące i chorobotwórcze wyziewy.

Mimo odżycia przemysłu gastronomicznego, sytuacja okazała się znacznie bardziej ponura. Wielu ludzi, przyzwyczajonych do bycia darmozjadami, nadal próbowała jeść gnijące rośliny. Ich trupy szybko wypełniły gruzy i krematoria, niektórzy jednak stali się zombie po śmierci by służyć Bladym.

W ciągu tygodnia, sytuacja w Kopcu Sibellus stała się krytyczna. Ród Waldcroft zorganizował szereg udanych zamachów za pomocą plazmowych bomb, eliminując koszary PDF i IG razem ze wszystkimi żołnierzami. Podobnie stało się z wieloma kwaterami innych organizacji, np. Templar Calix, Templars Psykologis, Adeptus Astra Telepathica, Scholastica Psykana, Komisariatu Kielicha czy Divisio Immoralis.

W Iglicach wybuchła krwawa wojna między arystokrackimi stronnikami Rodu Waldcroft (a było ich wielu, skuszonych wizjami bogactwa, władzy i przywilejów) i ich prywatnymi armiami, a pozostałymi rodami i organizacjami które pozostały lojalne Imperium. Większość Iglic wpadła po jednym dniu walk w ręce rebeliantów. Na szczęście, Błyszczący Pałac (siedziba Sektor-Lorda Hax'a) oraz forteca Tricorn (siedziba Ordo Calix, komendy Inkwizytorium w Sektorze Calixis) odparły ataki zdrajców.

W Niższym Kopcu i Manufactorum sytuacja stałą się jeszcze gorsza. Produkcja przemysłowa całkiem stanęła w miejscu. Rebelie obywateli, niewolników i robotników opanowały większość fabryk i blokowisk. Ci, którzy pozostawali lojalni Imperium, ginęli by powstać po śmierci jako bezmyślne zombie. Windy i szyby prowadzące do Pod-Kopca zostały zdobyte przez rebeliantów. Siły Imperium zmuszone były wycofać się do Średniego Kopca (ostatniego Imperialnego bastionu w Sibellus, prócz kwater Administratum, Abitratorów oraz Tricorn i Błyszczącego Pałacu).

W końcu po tygodniu, zaraza i trzęsienia ziemi wywołane zanikiem zaklęcia Villi ustały, lecz cały Kopiec opanowała zielona mgiełka sięgająca nie wyżej niż do kostek. Kto umarł, a obojętnie kim był za życia, stawał się zombie by dołączyć do szeregów Bladego Rojowiska jako mięso armatnie.

Sytuacja pogorszyła się siódmego dnia, gdy do Manufactorum i Niższego Kopca wreszcie wkroczyły siły mutantów, mieszkańców Pod-Kopca, psykerów i degeneratów z szeregów Bladego Rojowiska. Rozpoczęło się oblężenie Średniego Kopca. Naprzeciwko nawałnicy wykręconych mutasów stanęły przetrzebione szeregi Imperialistów. Głównie są to funkcjonariusze Magistratum oraz różnego rodzaju najemnicy, łowcy nagród, strażnicy, ochroniarze i inni ludzie pod bronią - słowem, "pospolite ruszenie". Nadzieja na ucieczkę zakończyła się, gdy wielkie garaże z Makro-Ciągnikami oraz port kosmiczny im. Jean'a-Babtiste Tissot'a zostały zdobyte przez rebelię.

Poza Sibellus sytuacja nie była lepsza. Kopiec Tarsus został prawie w całości zdobyty przez siły Bladego Rojowiska. Jedynie główne koszary PDF oraz Katedra Illuminacji bronią się przed nawałnicą. Siedziba władz Tarsus oraz Rady Kupieckiej zostały zdobyte, tak samo porty kosmiczne i garaże z Makro-Ciągnikami.

Na Pustkowiach, rebelianci wspierani przez zdrajców z PDF i siły rodów szlacheckich, zaatakowali większość fortów, kopalni, kolonii, portów i farm Imperialnych. W większości odparto te ataki, jednakże na odpieraniu się skończyło. Brak koordynacji i zbyt mała siła obrońców sprawiły, że nie dało rady wykonać kontrataku.

Wyspa San Quintus, będąca główną kolonią karną na Scintilli, została zdobyta przez więźniów w wielkim buncie. Kryminaliści szybko stanęli po stronie Bladych.

W tym samym czasie, Imperialni odnieśli kilka wyjątkowo udanych zwycięstw, kiedy Bladzi spróbowali ataku na stację naukową Adeptus Mechanicus na północnej czapie polarnej oraz na miasta Ambulon i Gunmetal City.

Bladzi, nie mogąc zdobyć głównych miast Imperium, poza prawie w całości opanowanymi Tarsus i Sibellus, zmienili taktykę. Dokonali blokad niezdobytych punktów i zaczęli rajdy na rafinerie, składy, statki oraz karawany celem osłabienia obrońców i zdobycia zapasów. Czas pokaże, czy ta taktyka okaże się skuteczna.

Sporo Bladych zaangażowało się również w silną blokadę wojsk PDF na południowym kontynencie Scintilli, uniemożliwiając głównym siłom obronnym planety na chociażby odsiecz dla Sibellus.

Ród Waldcroft targnął się także na orbitę Scintilli, wykorzystując zdobyte porty kosmiczne. Przejął dowodzenie nad eksperymentalną, potężną bojową stacją kosmiczną oraz kilkoma mniejszymi statkami. Na głównej stacji kosmicznej Imperial Navy, Scintilla Prime, dokonano udanego zamachu bombowego na Admirała Armitage oraz jego sztab.

To, plus zakłócenia wysyłane w eter przez bojową stację sprawiły, że prawie cała Flota Bojowa Calixis została sparaliżowana. Bezbronne statki mogą jedynie uciekać i bronić się przed abordażami, a Scintilla Prime jest raz po raz szturmowana przez hordy wrogów.

Ok, to tyle jeśli chodzi o next chapter. Jakieś komentarze?
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Nie Mar 01, 2009 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"I can already tell that this is gonna be one hell of a party! "

po raz kolejny świetna sesja (właściwie seria sesji) Pod-Kopcu. Wartka akcja, barwne postacie i granaty spadając z nieba - Anubisa zabolały najbardziej - no i po raz pierwszy na prawdę udało mi się zarobić kupę kasy na nie do końca legalnym biznesie... no ale dzięki temu w końcu mam porządne wyposażenie na akcje Very Happy
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Anubis
Chorąży
Chorąży


Do³±czy³: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys³any: Wto Mar 03, 2009 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego granata to ja se odnotowałem stary Laughing poczekaj az kupie bazooke to sie zdziwisz jak bardzo boli 'friendly fire' Twisted Evil

A tak serio - kiedy gramy znowu? Czwartek?
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Wto Mar 03, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej uważaj, teraz mam dodatkowo wyrzutnię granatów Very Happy nikt nie jest już bezpieczny Very Happy
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Mar 07, 2009 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to czwartek i piątek nie wypaliły.

Kolejny termin?
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sob Mar 07, 2009 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedziela , poniedziałek, środa któreś z tych dni.
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Sob Mar 07, 2009 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od wtorku mam czas wieczorem
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Mar 17, 2009 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, z powodu problemów z czasem które dotykają wszystkich (tak graczy jak i mnie - GM), zmuszony jestem tymczasowo zawiesić sesje WISE.

Kiedy nastanÄ… lepsze czasy, wznowimy grÄ™.
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Izba Weteranów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group