Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Nippon - Oshu
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Czw Paz 30, 2008 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VENDOM

Date Masamune z zainteresowaniem przyjął twoje wiadomości. Jeszcze bardziej zyskałeś w jego oczach, udowadniając o swoich astromanckich zdolnościach.

Przydzielił ciebie z tymi wizjami do Katakura Kojuro. Wespół rozszyfrowaliście wszystkie przez cały dzień i całą noc, informacje podając Daimyo ku jego uciesze.

Postanowił zagrać zgodnie z jedną z twoich wizji - tą o nadejściu inwazji z cathayskiego państwa Wu. Wysłał dyplomatów do Króla Demonów, Smoka z Echigo, Diabłów Shimazu, Tokugawa a nawet Hojo. Chce utworzyć koalicję przeciwko nadchodzącej inwazji, za dowód podając wizje oraz sfabrykowane "fakty".

Wysłał jednocześnie Hidemune i Shigezane by rozwiązali dyplomacją lub siłą kontakt z pokrewnym klanem Mogami. Wuj Masamune, Mogami Yoshiaki ma jakieś roszczenia wobec Daimyo...

TASAI

Ruszyłeś do walki, lecz szybko zepchnięto ciebie do ofensywy.

W krwawej walce zginęło wielu żołnierzy po obu stronach i ochroniarze Kenshina. Kagekatsu ledwo wygrał pojedynek ze swoim bratem i ściął mu łeb. Uesugi Kagetora, zdrajca klanu, zginął.

Później ruszyliście z armią zgładzić jego ostatnich popleczników, którzy zabarykadowali się w zamku Otate. W bitwie, nazwanej później "Otate no Ran", zniszczyliście zdrajców i zakończyliście wojnę domową zanim miała szansę się rozpocząć.

Następnego dnia Kenshin wyzdrowiał, lecz ostatnie wydarzenia sprawiły, że pogrążył się w żałobie.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Sob Lis 01, 2008 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Zdrada w rodzinie boli najbardziej...

Po rozprawieniu się ze zdrajcami zostałem w stolicy, chcę być na bieżąco jeśli chodzi o lokalne wydarzenia. W koszarach albo w karczmie na pewno znalazło się dla mnie jakiejś miejsce... nie wiele mi potrzeba, łóżko do spania, stołówka i miejsce do treningów. >
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sob Lis 08, 2008 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TASAI

Niedługo trwał spoczynek. Ledwo jeden dzień minął, a Kenshin w gniewie przerwał swoją żałobę i zaczął zbierać całą armię Uesugi.

Blisko trzydzieści tysięcy wojowników w białych kimonach ruszyło dwa dni później na zachód do prowincji Etchu. Ty oraz Naoe Kanetsugu jesteście wśród nich u boku Daimyo.

Czterdziesto-tysięczna armia Oda również wkroczyła do Etchu pod wodzą Shibata Katsuie i Oda Nobunaga. Chcą zakończyć istnienie waszego klanu.

Rozpoczęła się ostra pora deszczowa w regionie Oshu. Spowolniło i utrudniło to marsz obu armii, jednak wy lepiej znacie te tereny. Dołączyły do was także resztki Ikko-Ikki z ziem Oda, którzy dostarczyli Kenshinowi ważne informacje o wrogu.

Kenshin przy jednym z postojów przestudiował mapy z Kanetsugu i Kagekatsu, na miejsce bitwy wybierając Tedorigawa.

Po kolejnych kilku kilometrach, postanowiliście zrobić ostatni postój przed rzeką Tedori.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Wto Lis 11, 2008 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Pilnuję aby nie przemókł mi za bardzo sprzęt i zapasowe ubrania. Tego samego wymagam od swoich ludzi.

Przychodzę na narady, jeśli taka jest wola Kenshina Uesugi lub Kanetsugu, ale jestem milczący. Czekam na bitwę - kolejną okazję aby rzucić wyzwanie śmierci i przeznaczeniu. >
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Sro Lis 12, 2008 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TASAI

Następnego dnia stanęliście pod Tedorigawa naprzeciwko sił Oda.

Bitwa rozpoczęła się atakiem straży przedniej Oda na główne siły Uesugi. Południowy zamek Funaoka został zajęty przez siły Akechi Mitsuhide.

Dzięki szarży sił Takanashi Tasai i Naoe Kanetsugu, straż przednia Oda została rozbita, a straż przednia Uesugi dostała się na wyspy i mosty na rzece Tedori, ścierając się z dalszymi siłami Oda.

Siły Kanetsugu wespół z Ikko-Ikki zaatakowały i zdobyły zamek Funaoka. Siły Akechi zostały pobite i zmuszone do ucieczki, a Mitsuhide stoczył zremisowany pojedynek z Tasai.

Siły Oda pod wodzą Shibata Katsuie i Toyotomi Hideyoshi zniszczyły straż przednią Uesugi oraz odparły kolejne ataki na mosty. Kiedy właśnie mieli iść za ciosem i atakować armię Uesugi oraz ich główny obóz, Kenshin nakazał otworzyć tamy w Funaoka.

Potężne ilości wody zalały część wysp, poszerzyły rzekę i zerwały część mostów. Zdziesiątkowane siły Oda zostały zaatakowane przez samego Uesugi Kenshina.

Po wstępnej obronie, Toyotomi Hideyoshi oraz niejaki Kain wycofali się spod Tedorigawa. Później, przybyła reszta armii pod wodzą Oda Nobunagi, lecz wkrótce on i Katsuie zmuszeni byli się wycofać. Uesugi zdobyli główny obóz wroga i zwyciężyli bitwę.

Siły Oda, które poniosły wielkie straty, uciekają do Yamashiro - w stronę Kyoto. Kenshin zarządził włączenie prowincji Etchu i Echizen do ziem Uesugi.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pon Lis 17, 2008 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< 'Zwycięstwo!'. Pomimo remisu w pojedynku, jestem zadowolony. Czuję w sobie przypływ energii do dalszego działania, do kolejnej bitwy. Czekam z niecierpliwością na kolejne decyzje Kenshina... może pójdziemy za ciosem i wykończymy Nobunagę raz na zawsze...

Jedyna rzecz która mnie w tej chwili martwi to ponowne pojawienie się tego gaijina Kaina... pięć lat temu służył klanowi Takeda, a teraz zmienił front... czyżby szukał tu czegoś...? a może po prostu przyjmuje każde zlecenie jak zwykły najemnik?.>
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Lis 18, 2008 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TASAI/VENDOM

Wasi władcy wkrótce po zwycięstwie Uesugi pod Tedorigawa i zdobyciu przez ten klan ziem Etchu i Echizen, otrzymali dyplomatyczne zaproszenie od Oda Nobunaga.

Wasi Daimyo postanowili wysłać was w asyście oddziału Samurajów i konkretnych dyplomatów (Naoe Kanetsugu dla Uesugi i Katakura Kojuro dla Date).

Udaliście się natychmiast do prowincji Yamashiro i po kilku dniach stanęliście w obozie Oda przy wielkim jeziorze, kilkanaście kilometrów na północny wschód od Kyoto.

Arrow Yamashiro (Kansai/Chugoku)

----------

TASAI

Wróciliście w końcu do zamku na górze Kasuga.

Odnieśliście wiele wspaniałych zwycięstw i zdobyliście wielką potęgę dla klanu Uesugi. Zniszczenie inwazji Wu w Kaga, bitwa pod Tedorigawa, podbój Etchu i Echizen...

Lecz to wszystko nie zastÄ…pi wam utraconego Daimyo Uesugi Kenshina.

Uesugi Kagekatsu - daleko mu do swego ojca, nawet z pomocÄ… i radÄ… Naoe Kanetsugu.

Ci dwaj wodzowie zajęli się natychmiast sprawami pogrzebowymi i administracyjnymi. Postanowiono tymczasowo nie mieszać się w konflikt generałów Oda. Niech powyrzynają się sami - jak powiedział Kanetsugu.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Nie Lis 30, 2008 00:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Jestem milczący, jak zawsze nie mieszam się w politykę. Tak jak wcześniej sobie założyłem pilnuje bezpieczeństwa Daimyo i Naoe.

Sprawy muszą się kiedyś ułożyć i jeśli Kenshin wybrał sobie na syna Kagekatsu to znaczy, że chłopak się nadaje, wystarczy poczekać na chwilę próby. >
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lis 30, 2008 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TASAI

Pogrzeb odbył się z należytymi honorami. Cały klan Uesugi, wasale oraz dygnitarze zebrali się by oddać cześć największemu Daimyo Nipponu.

Po spaleniu ciała i ekwipunku na rytualnym stosie, prochy zebrano do poświęconej urny i złożono w krypcie na zamkowej świątyni. Kapłani Prawa i Ikko-Ikki posłali gońców w cały Nippon z wieściami by zebrać sobór dotyczący kanonizacji Kenshina.

Ogłoszono również miesięczną żałobę.

Nie powstrzymało to jednak grup pewnych dysydentów od szerzenia zamętu na ziemi Shinano.

Dwie ekstremistyczne sekty - Prawdziwe Prawo i Prawdziwy Chaos, walczą tam między sobą i ignorują lub niszczą wszelkie interwencje garnizonów Uesugi.

Kanetsugu i Kagekatsu wybrali klan twojego brata do zdławienia tej rewolucji. Ty zostałeś przydzielony do ekspedycji. Uroczyście nadano ci także honorowy tytuł - Miecz Prawa, wojownik którego ostrze zniszczy wszelką nieprawość i wrogów Nipponu oraz klanu Uesugi.

Z tego co wiadomo, sekta Prawdziwego Prawa głównie pochodzi z nieistniejącego już Imperium Starego Świata. Utworzyły ją resztki Praworządnych służących sławnemu Malekowi. Druga sekta swoje powstanie miała w Górach Krańca Świata, stworzył on dawny Wybraniec Malala, Ichneumon. Kult był kontynuowany przez jego imperium w Nehekharze, a teraz został reaktywowany przez Nurglistę, Lanvorta.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pon Gru 01, 2008 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Szansa działania dla dobra klanu radują moją duszę, a ponowna współpraca z rodziną daje mi pewności, że wspomagać mnie będą ludzie pewni i godni zaufania.

Otrzymany tytuł nie znaczy jeszcze tak wiele, w moim mniemaniu nie uczyniłem jeszcze tyle aby na niego zasłużyć, więc teraz muszę odpracować to co mi przypisano aby pozostać w zgodzie z historią i swoim życiem - ta misja to początek tej pracy.

Nie wiele wiem o problemie i o samych sektach dlatego postawiam zacząć od zebrania informacji na ten temat - najpierw pytam Naoe następnie staram się zasięgnąć zasięgnąć języka od tych którzy przynieśli tą informację do stolicy. Następnie udaję się do rodzinnej rezydencji aby spotkać się z bratem - oczywiście jeśli starczy mi czasu przed terminem wymarszu. >
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pon Gru 01, 2008 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TASAI

Rozmowy z Kanetsugu i posłańcami o sektach dały pewien efekt. Wiesz, że ich szeregi nie liczą więcej niż po stu ludzi, głównie z Zachodu. Nie mogą wywrzeć wpływu na populacji Nipponu. Obce kulty muszą zostać wyplenione zanim zapuszczą tu plugawe korzenie.

Opisano ci wizerunek ich wodza. Dawniej był jednym z Praworządnych Maleka i brał udział w wiekopomnej Bitwie o Middenheim z Chaosem. Zwie się Jurgen van Ustnar.

Jego zastępczynią jest kapłanka Arianki która dołączyła do kultu Prawdziwego Prawa po śmierci Maleka i reorganizacji Praworządnych. Zwie się Amelia Lovis.

Kultem Prawdziwego Chaosu zaś przewodzi sam Chaos Lord Nurgle'a, Lanvort. Dzierży on Runefang Chaosu - potężny, splugawiony artefakt krasnoludów i zachodniego Imperium. Z tego co wiadomo, przebywa on ze swoją armią w Kanto.

W razie kłopotów, Kanetsugu zbierze posiłki i osobiście ruszy na odsiecz do Shinano.

Ruszyłeś do swojej rodzinnej rezydencji. Wojska rodu zbierają się już w środku i wokół niej. Twój brat zebrał wszystkich dygnitarzy klanu.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Wto Gru 02, 2008 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Nie mam czasu na przemyślenia i radość z kolejnego powrotu. Czeka na nas ciężka praca. Szybko udaje się do brata witam się z nim braterskim uściskiem, resztę witam lekkim ukłonem - zwykła uprzejmość. Następnie mówię w prost bez zbędnych ceregieli >

- Dowodzenie wojskami pozostawiam wam, nie będę się wtrącał w strategię, proszę jedynie o tuzin sprawnych wojowników abym mógł podjąć się zadania eliminacji przywódców... aha i jeśli można chciałbym zasugerować pierwszy cel: Prawdziwe Prawo. Z całą pewnością mają pewne obiekty które, po sprawdzeniu przez naszych kapłanów, moglibyśmy użyć przeciwko drugim.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Gru 02, 2008 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TASAI

Dygnitarze i oficerowie rozpatrzyli twoją prośbę i naradzili się. W końcu pokiwali głowami, a twój brat - głowa klanu - odpowiedział:

- Dostaniesz zatem dwunastu najlepszych ludzi miecza jakich nasz wciąż młody konglomerat rodów może wystawić pod twoje dowództwo.

Kiedy zasugerowałeś atak na Prawdziwe Prawo, brat odezwał się do rady:

- Mój brat zatem ma te same przekonania co ja. Powinniśmy zgnieść schizmatyków, nawrócić kogo się da i pozyskać ich przedmioty które posłużą nam w zwalczeniu sekty Prawdziwego Chaosu.

Rada wyraziła swoją aprobatę do waszego pomysłu.

- Zatem, gotujcie siÄ™ do wymarszu. Wyruszamy za jednÄ… klepsydrÄ™.

Niedługo później, cała armia klanu - trzy tysiące zbrojnych - ruszyła w szyku marszowym ku prowincji Shinano...

Trzy dni później, dotarliście na pola dawnych bitew Kawanakajima.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Wto Gru 02, 2008 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< Proszę brata aby wysłał zwiad, sam udaję się do swoich ludzi. Przyglądam się im i ich uzbrojeniu. Za nim nie poznam konkretów o sytuacji staram się ustalić z nimi pewne zasady współpracy. >

- Nie jestem pewien czy mnie znacie, ale to bez znaczenia. Jedyne co musicie wiedzieć to to, że nigdy nie ustępuje pola i walczę do końca. Tego samego wymagam od was. Nasze zadanie nie będzie proste, zamierzam wytropić na polu bitwy, lub też poza nim, przywódców tej sekty, wyzwać ich na pojedynek i zabić. Wasza głowa w tym aby zająć wtedy ich obstawę. Jestem pewien, że dacie sobie radę. Ruszajmy na wprost przeznaczeniu.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Gru 02, 2008 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TASAI

Twoi ludzie poznali ciebie od razu. Są to najlepsi wojownicy w waszym klanie, lecz mimo to uznają za wielki honor być pod twoim bezpośrednim przywództwem.

Jednomyślnie zadeklarowali się walczyć aż do śmierci z wrogami klanu Uesugi. Mówią prawdę, co do tego nie masz wątpliwości.

Mają zbroje od lekkich po ciężkie, zaś broń to yari, miecze daisho i naginaty (odpowiednio dla "ciężkości" wojownika i jego zbroi).

Kolejny dzień spędzono na przygotowaniach i zwiadzie. Jak się okazuje, siły Prawdziwego Prawa opanowały dawny kompleks religijny: spustoszoną wieś, ruiny obozu Takeda z czasów Czwartej Bitwy o Kawanakajima oraz wciąż stojący jeszcze fort-monastyr. Kompleks ten zwie się Zenkoji.

Prawdziwy Chaos jest na południowo zachodniej granicy Shinano, w pobliżu gór prowincji Kai. Najwidoczniej polują na możliwość ukrycia się w górach i zajęcia kopalni metali szlachetnych (głównie złota). Może im się to udać, gdyż Kai jest pogrążone w anarchii przez upadek Oda.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group