Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Imperium - Middenland i Nordland
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Koniec kłótni. Nie po to się tu zebraliśmy. Jako że ciągle stoimy po dwóch stronach barykady, mimo że chciałem właśnie tego uniknąć, nie mam innego wyjścia. Patriarcha Volker, jeśli zostanie odwołany, jego miejsce zajmie neutralny do tej pory Patriarcha Starke z kolegium cieni. Przykro mi to mówić, ale żadne z was nie nadaje się na to miejsce. Za bardzo wmieszałeś się w politykę Vendomie, a Wielki Patriarcha zgodnie z postanowieniami Magnusa Pobożnego winien być wolny od tego ciężaru. To jest jeden z moich warunków umowy.

- Po drugie... Wasza lista praw. Wielu punktów w niej brakuje i wymaga poprawy... zrewidujcie ją. Dodatkowo jeśli będziecie kontynuować nękanie radców miast moich prowincji tymi postanowieniami, będzie to oznaczało wojnę. Prawo Księstwa Stiru obejmuje prawie wszystkie wasze postanowienia i jakoś moim ludziom żyje się dobrze. Nie twórzcie rozłamu tam gdzie nie jest potrzebny. Aha... Księstwo Stiru obejmuje dawne ziemie Stirlandu, Sylvanii, części Averlandu, Ostermarku, Talebecklandu, Hochlandu i Ostlandu. To gwoli ścisłości.

- Po trzecie... Sprawa nietolerancji, jaką wykazują Hammerites. Od dnia dzisiejszego prześladowania Mechanistów mają się skończyć.

- Po czwarte... sprawa regentury. Widzę pięć miejsc w tej radzie i ze swojej strony proponuję siebie i Patriarchę Volkera. Z waszej strony dwa miejsca. Jako piąte proponuję niezależnego Patriarchę Starke.

- Piąte... nie działamy już jako Liga i Księstwo Stiru, tylko jako Imperium. to się tyczy wspólnej dyplomacji.

- Szóste... skoro się jednoczymy, upaść muszą ostatnie barykady. Nieagresja obu ze stron względem siebie.

- Siódme... wszystko zostanie spisane, a pod dokumentem pojawią się podpisy wszystkich tu zebranych.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłuchałem Zira bardzo uważnie. Większość jego pomysłów jest słuszna, lecz nie wszystkie...

- Wszystko pięknie panie Zir, lecz nadawanie temu państwu nazwę Imperium, kiedy jeszcze brak w nim Imperatora nie jest rozsądne... Proszę nie zrozumieć mnie źle, ale dopóki nie zjawi się prawowity imperator dopóty nie będzie Imperium. Taka jest smutna prawda.

Powstałem.

- Me słowa zapewne zrozumiecie na swój sposób... Zdrajca, anarchista i takie tam. Wiedzcie, iż chyba jestem najbardziej za stworzeniem prawego Imperium w tej sali. Jestem za innym pomysłem... Możemy podpisać traktat o wzajemnej nieagresji i nie wchodzeniu sobie w drogę, a wręcz przeciwnie! Zostańmy sojusznikami. Sojusznikami, którzy wspomagają się nawzajem i niszczą siły Chaosu. To będzie dobry sojusz, tyle z mojej strony. Zaznaczam przy tym, iż prócz procesu nasz znajomy nekromanta wkrótce zazna siły Ligi.

Zrobiłem krótką pauze. Zbieram myśli.

- Pora na konkrety, proszę zgromadzonych. Na Morzu Szponów Chaos, zostaje sprawa Czarnej Twierdzy... Po wszystkich wewnętrznych sprawach proponuję wyprawę na wschód celem poszukiwania naszego imperatora. Kiedy znajdzie on się na ziemiach Imperium Ligia przestanie istnieć i włączy się do Imperium, jak mówi nasza karta przepisów i obowiązków. Panowie... Patrzę w przyszłość i z całego serca wierzę, że wspólna współpraca przyniesie nam więcej korzyści niźli państwo pozbawione władcy, o zbyt dumnej nazwie, Imperium. Ligia nie będzie wchodziła w sprawy Stiru, mogę wam zagwarantować, iż Hammerfiści zostawią w spokoju Mechanistów, a ja zaprzestanę wysyłać posłańców do wymienionych przez pana von Zira prowincji. Rządam również by pan von Zir zaprzestał tych plugawych sztuczek. Wszelacy demagodzy, którzy zostaną wysłani z pana ziem zostaną ukarani w odpowiedni sposób.

Ponownie urywam i biorÄ™ oddech.

- Podsumuwując - rzekłem. - Liga Odnowy Imperium i Księstwo Stir działają jako oddzielne "instytucje", nikt nie wchodzi sobie w rachubę, robimy swoje i wyruszamy do Nipponu po nowego Imperium. Tyle z mojej strony...
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kręcę głową.
- Imperium może istnieć bez Imperatora... przynajmniej tak długo póki ten Imperator się nie znajdzie. Nie chcę by Liga się rozpadała już teraz. Chcę ogłosić powstanie Imperium, aby lud naszych ziem już teraz poczuł się zjednoczony i bezpieczny. Im dłużej trwa rozłam, tym większe różnice pojawiają się pomiędzy obywatelami. Uwierz mi Vendomie na słowo, gdyż na polityce i manipulacji prostym ludem znam się lepiej niż chyba każdy z tu zebranych. Na dzień dzisiejszy ludzie widzą tylko dwie strony konfliktu zagarniające kolejne landy pod swoją kontrolę. Natomiast gdy powstanie Imperium, odrodzi się nadzieja. Zaprawdę Vendomie... pomyśl choć raz jak prosty człowiek. Wolisz żyć jako obywatel kruchej Ligi Odnowy Imperium, czy jako obywatel Imperium? Przez cały czas, Nordlandczycy i Westlandczycy mają przed oczyma ten punkt waszych praw którzy traktuje o końcu Ligi wraz z nadejściem Imperatora. Z tym, że oni już wtedy będą się czuć obywatelami Ligi. Dla nas... to jest tylko zmiana nazwy, bo już teraz służymy jednej idei. Dla nich, to sprawa przynależności i życia po właściwej stronie.

- Nie pragnę odrodzenia Imperium by zagarnąć stołek regenta, bo władzy mam dość. Gdy przyjdzie właściwy Imperator usunę się w cień by go wspierać radą i armią. Ja pragnę spokoju w sercach naszych ludzi. Aby ci z północy nie patrzyli na południowców ze wzgardą i nawzajem. Niestety tacy są prości ludzie.

- Oprócz wymienionej zalety odrodzenia Imperium, taki stan rzeczy miałby jeszcze jedną... kto wie czy nie ważniejszą. Pusty tron Imperatora przyciągnie wielu uzurpatorów i ludzi zachłannych, którzy mogą potem uprzykrzyć życie prawdziwemu Imperatorowi. To będzie działało jak lep na muchy. Toczeni chorobą ambicji ludzie rzucą się do władzy, a my będziemy wtedy mogli się ich pozbyć. Wszak są wrogami Imperium, prawda?

- Nie bym był także taki pewien co do punktu dotyczącego powołania pod broń obywateli Imperium. Oni czują się niepewnie. lepiej jest stworzyć armię zawodowych żołnierzy, a gdy zajdzie taka potrzeba i tak można wcielić mieszkańców do armii.

- Jeśli chodzi o poszukiwania Imperatora oczywistym jest, że wyruszymy do Nipponu.

- Jest coś jeszcze o czym chciałbym powiedzieć. Coś co przyćmiewa wszystkie dotychczasowe wieści. Ale o tym powiem zaraz... najpierw skończmy rozmowę o Imperium. Co o tym myślisz Vendomie?
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Nie zapominajcie o Konkordacie, sojusz obejmie nasze trzy instytucje i wyprawę zorganizujemy wspólnie, aby mieć pewność, że wszystko odbędzie się jak należy. Popieram jednak radę regentów, lub inaczej radę rządców, aby zapewnić dobrą komunikację wewnątrz sojuszu. W sprawie Czarnej Twierdzy i jej oczyszczenia proponuję przestudiować archiwa Konkordatu tam powinniśmy coś znaleźć. Jeśli chodzi o morze Szponów to nie dysponuję siłami aby wspomóc zniszczenie agresora wiec zostawiam to wam.
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponownie powstałem i podchodzę do okna. Zwiesiłem głowę i złapałem się za podbródek, czasem gładząc śnieżnobiałą brodę. Wyraz twarzy mam ponury, zasmucony... To nienaturalny stan dla mej osoby. Ciężko westchnąłem i powróciłem do swego miejsca, lecz nie zająłem go.

- Masz słuszność Adrianie von Zirze. Lud ma dość anarchii... Przyznaję, iż masz rację. Po osądzie i wybraniu nowego Patriarchy - spoglądam na Volkera - niechaj wszyscy wiedzą, iż Imperium zostało odbudowane i tylko czeka na swojego władcę. To przygasi wewnętrzny spór Konkordatu i usprawni pracę.

Urywam.

- W kwestii administracyjnej... Proszę zaproponować podział administracyjny przyszłego Imperium, wymienić landy oraz prosiłbym o przedstawienie stanowiska Konkordatu. Co dalej... Trzy instytucje powiadacie? Proponuję wówczas Konkordat, Księstwo Stir oraz Ligę. Naszą wspólną sprawę reprezentowały by osoby, które stoją na czele tych, że instytucji. Proponuję także podział kompetencji, ale to rozdzielimy kiedy dojdziemy do pełnego porozumienia.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Administracją zajmiemy się później... Tak samo powołaniem Starke na nowego Patriarchę. Tylko jego kolegium przetrwało w prawie nienaruszonym stanie. Pozostałe kolegia muszą się zająć dokształcaniem magów, a nie polityką... ale to już kwestia detali, które zostawmy na później. Jest sprawa ważniejsza.

Milknę na moment, by zebrać na sobie pełną uwagę zebranych.

- Ogień Ulryka zgasł. Zarówno ja jak i Patriarcha Volker widzieliśmy zimną czarę, w której już nie było daru Boga Wilków. Przeklęty Chaos Lord poświęcił się by sprowadzić na nas Wielką Zimę. Zimę jakiej Imperium jeszcze nie widziało. Malek nim umarł zdradził mi sekret, że nic nie przywróci ognia, a nadejście kataklizmu jest nieuchronne. Wierzę, że ten stan przeminie, ale w trakcie trwania, ziemie Imperium nie będą się nadawały do zamieszkania. Osobiście uważam, że rozpalenie większego płomienia w kominku nie wystarczy.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VOLKER/ZIR/VENDOM

Arthur von Krieger zabrał teraz głos.

- Dziękuję wam za oczyszczenie ziem Palatynatu, które są mym dziedzictwem, ze skazy Chaosu. W przyszłości dostaniecie odpowiednią rekompensatę pieniężną, jeśli będzie wam ona potrzebna. Zgadzam się również na bezkrwawe porozumienie w sprawy odbudowy Imperium... ale to co mówicie o tym zniczu to jakiś bezsens. Mamy ot tak sobie opuścić Imperium? Po co my w takim razie przelaliśmy tyle krwi w walce z Chaosem, skoro i tak... przegraliśmy?

Anon Gal odezwał się jako drugi:

- Zgadzam się na zjednoczenie i jednocześnie popieram obsadzenie stanowiska Najwyższego Patriarchy przez Reinera Starke. Co do tego Ognia Ulryka... nie warto chyba wierzyć legendom i baśniom.

Jako trzeci odezwał się Fedorov. Widać że jest... rozczarowany i wściekły.

- Widzę że moje postanowienia... odnośnie sprawy Mechanistów zostały złamane przez Feldmarszałka. Nie interesują mnie twoje słowa, Zir, ani Imperium. Skoro ta ziemia jest już stracona, Hammerites znajdą inne. Jednego jednak możecie być pewni. Głowę Karrasa, "wodza" tych żałosnych Mechanistów podeślę wam na tacy. Rozstajemy się dziś w gniewie. Albo wydacie mi do końca tego roku wszystkich, ale to absolutnie wszystkich Mechanistów... albo zmiażdżę tą sektę własnoręcznie, i każdego zawszonego kmiota który stanie na mej drodze.

Fedorov i jego ludzie wyszli, trzaskajÄ…c drzwiami.

VALTHARYS

Wykorzystując swoją armię jako mięso armatnie, dość szybko odnaleźliście wraz z Daesem Delvona i jego obstawę.

W krótkiej, acz epickiej walce na czary i miecze, elfi władca zginął razem ze swoimi ludźmi. Mimo to, jego pobratymcy walczyli dalej.

Twoja armia została strzaskana, ale udało się zdziesiątkować wrogów, rozbić partyzantkę i zmusić ich do wycofania się w obóz uchodźców. Splądrowaliście go, mordując wszystkie elfy. Oto koniec Asrai z Laurelorn... i Asrai w całym Imperium.

Elfy nie nadają się do wskrzeszenia jako cokolwiek, więc zostałeś z ledwo tysiącem truposzy w nieprzyjaznej ziemi.

_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc za wychodzącym Fedorovem mówię do Kriegera

- Rekompensata pieniężna nie będzie potrzebna. Zrobiłem to do czego zmusiło mnie sumienie i wiara, a nie potrzeba pieniędzy.

Gdy ostatni z ludzi Fedorova zniknie odwracam siÄ™ do reszty.

- Też chciałbym nie dawać wiary w słowa Maleka... ale nie mogę też ich zignorować. Dlatego przyszedłem z tym do was. By radzić o przyszłości Imperium... wybaczcie na moment, ale muszę ratować swoich ludzi.

Wstaję i podchodzę do moich ludzi stojących przy drzwiach. Zwracam się do sierżanta.
- Weźmiesz trzech ludzi. Dwóch poślesz do mojej armii stacjonującej przy Mosiężnej Twierdzy. Ma ruszyć w drogę powrotną do Księstwa Stiru i mają się oddać pod komendę generała Victora. W Twierdzy ma zostać póki co garnizon. Kompania Wuert oraz Louisowie mają obserwować ruchy zakonu Fedorova i donosić o wszystkim generałowi Victorowi. Jeśli zakon zdecyduje się zbrojnie przekroczyć nasze granice... Victor ma wspomóc Mechanistów. Zapamiętaliście? Teraz ty sierżancie. Weźmiesz jednego człowieka i pojedziesz przez Konkordat do naszych ziem. Powiadomisz Karrasa i moją siostrę o tym co tu usłyszałeś. Niech Karras szykuje swoje inwencje przeciwko Hammerites. Zapamiętałeś? Nie jedźcie skrótami i obierajcie takie ścieżki by nie zostać wykrytymi przez Hammerites. Zanim oni się zmobilizują mamy trochę czasu, ale nie warto kusić losu. Ruszajcie... i nie wdajcie się w żadne walki. Żwawo.

Powracam na swoje miejsce i myślę przez chwilę.

- Jeśli Fedorov nie zostanie powstrzymany Hammerites uderzą na mnie, a wtedy poleje się krew... ale powróćmy do tematu. Nie chcę wierzyć w to co mówił Malek. Jednak nauczyłem się, że w każdej legendzie tkwi ziarno prawdy. Nie chcę zostać zaskoczony... i nie sądzę, żeby którekolwiek z was chciało. Nie wiem jeszcze kiedy ta zima ma nadejść. Jednakże przeczeszę bibliotekę Konkordatu by do tego dotrzeć. Ach... skoro już mówimy o Maleku. Przed śmiercią oddał wszystko Arthurowi von Kriegerowi.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Książę Zir ma rację, musimy się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Nadchodzi czas próby dla nas wszystkich, tylko zjednoczeni możemy zwyciężyć, samotnicy poniosą klęskę.

< ' Kolejny sojusz którego tak na prawdę nie chcę... a Vendomowi zdrada ujdzie na sucho. ' >
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Dobrze... Od słów pora przejść do czynów. Przekażmy stanowisko Wielkiego Patriarchy Reinerowi Starkowi. Spiszmy na papierze to co ustaliśmy na tej radzie. Nasza sprawa posiada trzy, ściśle współpracujące ze sobą organy, których wymienać już nie muszę. Co dalej? Więc proponuje taki podział zadań: Konkordat i Księstwo Stir spróbują rozwiązać zagadkę zimy i, jeśli nastąpi zagrożenie, spróbować pomóc ludności Imperium. Nie wyobrażam sobie masowej emigracji. Liga zajmie się sprawą nekromanty, proponuję by Krieger objął stanowisko dowódcy w kampanii przeciw nekromencie. Ja w tym czasie udam się na morze Szponów by tam stawić czoła siłom Chaosu. Sprzymierzona flota Albionu i Kisleva zetrze się z flotą Chaosu. Powinienem tam być.

Przerywam, mam nadzieję, iż panowie nie będą mieli nic przeciwko ubiciu nekrusa.

- Jeszcze dziś wydam odpowiednie polecenia. Mord elfów nie ujdzie im na sucho. A teraz... Proponuję przynieść karty papieru i spisać to co ustaliliśmy.

Ech... Dość gadania pora działać. Oby nie mieli nic przeciwko.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Nie mam nic do dodania... na razie. Poślijcie po skrybę i powiadomcie Reinara Starke o awansie. Chciałbym spisać dokument jak najszybciej, bo jak panowie widzicie... szykuje mi się kolejna wojna. W dodatku muszę przekonać Lorda Mortimera do słuszności decyzji które tu zapadły, oraz chcę pomóc krasnoludom w ich wojnie przeciwko zielonoskórym.

Smierć elfów ma swoje plusy... przynajmniej nikt nie będzie bronił nordlandczykom ścinania drzew na opał.

Dokument ma zawierać takie punkty:
1. DeklaracjÄ™ nieagresji stron podpisujÄ…cych przymierze.
2. Powołanie do istnienia Imperium które obejmie ziemie stron podpisujących przymierze.
3. Zobowiązanie do odszukania i ochrony żyjącego spadkobiercy tronu imperialnego.
4. Powołanie do istnienia rady regenckiej, która będzie decydowała o losach Imperium podczas nieobecności Imperatora.
5. Załącznik dotyczące zmian administracyjnych

Załącznik nr1
Administracja
Podział Imperium na landy pozostaje bez zmian. We wszystkich landach powołane zostaną instytucje: Ratusz i Rada Miejska, Urząd Cechowy i kontroli jakości, Powszechny Spis Ludności, Urząd podatkowy, Sądy miejskie, Sądy okręgowe.
Ponadto zostaną powołane: Centralny Urząd graniczny z siedzibą w Altdorfie, Sąd regencki w Gromheim

Sprawy wojskowe i gospodarcze można na razie zostawić w spokoju. Skoro każda ze stron ma własną armię i dochody nie trzeba póki co tworzyć wspólnej armii i odprowadzać pieniędzy do skarbca Imperialnego.

- W dekrecie dotyczącym Stiru zawarłem jeszcze punkty dotyczące możliwości wykupienia ziemi przez chłopa, a tym samym jego wolności, a także punkt dotyczący równouprawnienia kobiet oraz punkt dotyczący ujednolicenia produkcji cechowej i kontroli jakości. To jednak zostawiam wam do ustalenia.

Jak już wszystko zostanie ustalone, czekam na Volkera i wychodzę wraz ze swoimi ludźmi. Muszę zamienić kilka słów z Patriarchą Ognia.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Cranmer
Graf
Graf


Do³±czy³: 17 Sie 2006
Posty: 1751
Sk±d: z nienacka :D

PostWys³any: Pon Wrz 01, 2008 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<czekam na zakończenia narady, kiedy ludzie milczą dłuższą chwilę wstaję z miejsca i kieruje się do wyjścia. Spisanie dokumentu potrwa jakiś czas więc wychodzę aby się przewietrzyć i uspokoić nerwy. >
_________________
#Wichry Północy, Kazdin
#Ciężkie jest życie na morzu, Miguel Rodriguez de Gillera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Wto Wrz 02, 2008 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Spisać informacje o awansie i posłać ów wiadomość do Patriarchy Starke - rzekłem uprzednio wzywając skrybę.

Złożyłem swój podpis pod dokumentem.

- Dobrze się stało - rzekłem na odchodne. - Dziękuje za inicjatywę panie von Zir. Powodzenia w waszych pracach!

Kiedy wszyscy opuszczą salę zatrzymuje Gala i Kriegera. Chcę ich o coś zapytać.

- Co myślicie o tym panowie? - Zapytałem. - Trzy duże instytucje połączyły swe siły. Nie myślcie sobie, iż Liga przestała istnieć. Za jej koniec uznaje czas, w którym imperator obejmie tron. I co z nekromantą? Arthur, ufam, iż zajmiesz się tą imitacją człowieczeństwa. Nie widzę bardziej kompetentnej osoby w walce z nieumarłymi. Anonie, ty w tym czasie mógłbyś zająć się sprawami Ligi. Dopilnować by ludność tych ziem tworzyła zapasy i podnosiła się z ruiny. Ach... I niech zadbają o opał, to tak na wszelki wypadek.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Wto Wrz 02, 2008 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tylko znowu spotkam Volkera prowadzÄ™ go na zewnÄ…trz.

- Obawiam się Volkerze, że będziesz zmuszony udać się w podróż ze mną. Do Stiru. Tylko Karras może zapewnić ci sprawną protezę. Jestem pewien, że będziesz zadowolony. Ach... i wybacz pomysł z powołaniem Starke na Wielkiego Patriarchę, ale o ile wiem, straciłeś mocno poparcie w Konkordacie, wraz z utratą magów bitewnych i części Twojego Kolegium. Chciałem uniknąć sytuacji, w której ktoś trzymałby w ręku władzę imperialnej magii i Ligi. To byłby zbyt potężny argument w jakichkolwiek negocjacjach. Ufam, że mnie rozumiesz.

jeśli tylko Patriarcha Ognia zgodzi się zawitać w Ksiestwie Stiru kierujemy się do stajni i bezzwłocznie kierujemy się przez ziemie Konkordatu do moich ziem. Rozmowę kontynuujemy po drodze.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Wto Wrz 02, 2008 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

< WyjmujÄ™ kulÄ™ i kontaktujÄ™ siÄ™ z Mistrzem >

- Lordzie, Sutha Lenk, Feldmarszałek, Gelt, Delvon, Crukk nie żyją. Tak jak sobie życzyłeś. Jakie są dalsze rozkazy ? - pytam

- Warto dodać że zapewne rozpoczną pościg za mną.... - mówię to licząć że Mistrz wydostanie mnie jakoś z tej przeklętej krainy

< Czekam na dalsze dyrektywy.... >
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Vae Victis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Nastêpny
Strona 24 z 25

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group