Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Zasady uczestnictwa w sesji
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> PrzekleÅ„stwo Wzgórz Hager
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sty 30, 2005 22:18    Temat postu: Zasady uczestnictwa w sesji Odpowiedz z cytatem

Oto kilka zasad [które pewnie nie raz będą jeszcze zmieniane i rozbudowywane] które obowiązywać będą podczas rozgrywek sesji warhammera przez forum zamku. Przejżałem klika podobnych inicjatyw i w większości wychodzi z nich niezła kicha - bo gracze stają się albo półbogami albo przejmują rolę M.G. a całość oplata piękny chaos. Dlatego przedstawiam poniżej propozycję zasad gry na naszym forum.

1. Sesje prowadzone przez forum są nielimitowane czasem, pomysłami ani ilością graczy. To znaczy, że grać może każdy, kto przestrzega zasad tu wymienionych, a ilość jego wysłanych postów nie wpływa na stan jego gry.

2. Na kanale sesji - temat:
#SESJA: Przekleństwo Wzgórz Hager
nie używamy zwrotów, zapytań, ani żadnych wypowiedzi które dotyczą spraw technicznych, osobistych, ani żadnych innych poza tematem danej sesji - wcielacie sie w postać i wszystko co napiszecie - powiedział wasz bohater. Posty z wstawkami psującymi klimat będą kasowane - a osoby nagminnie niszczące rozgrywkę - banowani.

3. W waszych postach MOŻECIE:
- możecie mówić to co mówi wasz bohater
- możecie dokonywać opisów waszego zachowania, ubioru i wyglądu
- możecie definiować czynności
- niektóre czynności wymagające rozstrzygnięcia możecie kończyć zapytaniem typu: "Co widzę?" "Co słyszę" itd
- deklarować stany postaci [śpię, atakuję, jem etc.]

4. W waszych postach NIE MOŻECIE
- mówić za innych
- dokonywać opisów otoczenia ani rozstrzygnięć danych sytuacji
- nie możecie definiować sytuacji samoistnych [np. znajduję topór dający +5 do siły]
- nie możecie używać nowomwy [spoks, ok, dzięks, wow itp] ani zwrotów nei odpowiednich czasom Starego Świata

5. Edytujecie starannie każdą waszą wypowiedź.
Wypowiedź bezpośrednią zaczynacie od myślnika czyli:

- A może byśmy tak coś ubili?

Możecie poprzedzić ją także myślą lub opisem który pochylacie kozystając z tagu [ i ] oraz tagu wyłączenia pochylenia [ /i ]. Ułatwi to rozróżnienie co jest opisem a co wypowiedzią np:

Wchodzę do karczmy i trzasakam z hukiem drzwiami, rozglądam się pobieżnie po zawartości przybytku i po rozpoznaniu zapijaczonych mord moich kompanów mówię:
- A może byśmy tak coś ubili?


Możesz także zakończyć swój post zapytaniem o konsekwencje np.:

Wchodzę do karczmy i trzasakam z hukiem drzwiami, rozglądam się pobieżnie po zawartości przybytku i po rozpoznaniu zapijaczonych mord moich kompanów mówię:
- A może byśmy tak coś ubili?
Patrzę czy ktokolwiek zwrócił na mnie uwagę.


6. Starajcie się nie popełniać błędów ortograficznych, językowych czy stylistycznych - tak aby każda wypowiedź była zrozumiała dla wszystkich

7. Wypowiedzi MG będą w kolorze pomarańczowym - aby odznaczyć je od pozostałych. Gracze nie zmieniają kolorów postów! - jedynie edytują opisy zapisując je jako tekst pochyły
Powrót do góry
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Sty 30, 2005 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orth ja mam jeszcze tylko jedno pytanie z kąd będziesz wiedział jakkie wspułczynniki maja nasze postacie? ja sie na to pisze a więc zaczynam ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sty 30, 2005 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sama fabuła - brak kart postaci - jedynie opisy. Licze na waszą inwencję oraz na brak skłonności do przesady.
Powrót do góry
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Sty 30, 2005 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha spoko i jeszcze jedno pytanie wcielamy się w kogo chcemy tak to dobrze czyli ja np moge byź tym grajkiem zapitym w karczmie?
P.S pytam się dlatego bo niechc enic popsuć;] A i Ortheliusoie jak bym coś robił źle w swoich postach albo cos zwruciło uwage co powinienem zmienić to mów mi ja postaram sie poprawić swoje wypowiedzi w sesji;]
P.S a i to jest chyba najszybciej rozwijajÄ…cy sie temat ;]


Ostatnio zmieniony przez Xarandil dnia Pon Sty 31, 2005 01:35, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pon Sty 31, 2005 00:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też gram . Pisze to bo czasami ludzie mnie nie zauważają. Tak jak coś zrobie żle to mów szlachetny Orthie Very Happy
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Sty 31, 2005 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z wejsciem w gre.. Moge kiedykolwiek opuscic?? Wejsc jak mi sie podoba i wyjsc ??[/url]
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pon Sty 31, 2005 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wchodzisz wychodzisz - kiedy chcesz - tylko umiejętnie dobieraj systuacje

aha jeszcze jedna poprawka - znosimy pochyły tekst przy opisach wypowiedzi - mozna pisac bez znaczników [ i ] bo jedynie komplikują - tylko na boga pamietajcie zaczynac wypowiedzi bohaterów od nowej linii i od MYŚLNIKA Exclamation
Powrót do góry
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk±d: wziąść kase na figurki?

PostWys³any: Wto Lut 01, 2005 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponuje dwie rzeczy:
1. Wyzwanie dla admina: zrobienie czegoś co automatycznie będzie odświerzało strone.
2. Niech gracze w podpisach podadzÄ… imiona/przydomki/pseudonimy/czy coÅ› w tym stylu swoich postaci.

EDIT:

I jeszcze dwie:

3. Powinien być jakiś limit godzinny, np. od 8-21. Bo to trochę bez sensu żeby grać do 24-1 przy czym ktoś gra o godz X potem musi wyjść bo mu starzy każą iść spać/bo do szkoły trzeba się wyspać czy coś, a napaleńcy typu Xarandila czy kogoś o podobnym nastawieniu do gry Smile, (które z resztą popieram) grają o 12 - 1 w nocy. Wtedy osoby takie jak ja czy Zedd dużo tracą inni zresztą też bo muszą czekać na kogoś żeby dalej rozwinąć fabułę.
4. Coś dzięki czemu można przyzwać MG w momęcie zablokowania fabuły.
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodze się z toba Wilkołaku ale tylko dlatego tak często jestem bo mam ferie ;] a po feriach to się skończy.....:/ a więc trzeba korzystać ;]
a do punktu czwartek wystarczy że porozmaiwasz z Orthem na GG jak jest dostępny i ma czas to zazwyczaj Wchodzi i popycha do przodu fabułe;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pia Lut 04, 2005 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uh

a więc tak

1. - nie moge dac odswiezania - bo zrujnuje to mój trensefer miesieczny na forum - który juz teraz jest przekroczony... i obawiam sie ze jak nie dokupie z 3 GB to stona po prostu siadzie koło 20 każdego miesiąca...

2. podpisy - dobra rzecz - sam się juz powoli gubię kto jest kim - najlepiej to już w ogóle byloby gdyby gracze mieli te same imiona co na forum i do tego avatar - no ale nic to - możecie dodać w opisie rzeczywiście na dole linijkę np:

#Bohater onForum: KubuÅ›

czy cóś takiego

3. Limit godzin... eh to bedzie niewykonalne - przynajmnej dla mnie nie jestem w stanie zaplanować każdego dnia aby o jakichs tam godzinach byc na sesji - gdybym mial taki czas to juz dawno gralibysmy ale w coś a'la WISE - w systemie chatu, poza tym to ogranicza tez innych - a tak kazdy o kazdej porze moze dorzucic 3 grosze - i nie dąsajcie się ze akurat nie było was przez mordowaniu Smoka - liczy się fabuła. Może jak fajnie się ułoży a gracze bedąprzestrzegac do konca zasad - podrzuce cały tekst w formie opowiadania ekipie dlo drugiego albo trzeciego numeru gazety "Co się dzieje w Kislevie"

4. Czarodziejski walkie-talkie - to z pewnością GG 1967668 - i od razu odpowiadam na kolejne pytanie - tak wrzuce niedługo opcję GG i Tlen do forum tak aby każdy mógł z kazdym pogadac bezpośrenio będzie ona ze statusem czy jest ktos dostepny czy nie - myslałem juz o tym wczesniej ale praca praca praca...
Powrót do góry
kamil666p



Do³±czy³: 01 Lut 2005
Posty: 2
Sk±d: Rzeszów

PostWys³any: Sob Lut 05, 2005 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytalem ta wasza przygode i nawet wam fajnie to idzie Rolling Eyes . tez bym z wami se w to pociupal tylko nie mam jeszcze gotowej postaci. przez najblisze dni mam zamiar jakas fajna sobie zrobic i mam nadzieje ze mnie wtedy przyjmiecie do druzyny Rolling Eyes
_________________
Kondomy nie są całkiem bezpieczne. Mój przyjaciel miał założonego i przejechał go autobus.


SZATAN W DUPE ZRUCHA CIE....... NIE SZATANIE PROSZE NIE!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pon Lut 07, 2005 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak robisz postac?? Tutaj zadnej sie nie robi... Poprostu wymyslasz kim chcesz grac.. Jakie gesty bedzie miec twoja postac.. Co lubi robic - kogo nie lubi.. i tak dalej.. Nie ma sensu losowac.. Ale jedna mala prosba... Zmien ksywe.. Na taka zeby cyferek w niej nie bylo... Bo to troche bedzie psuc klimat na sesji... Ale to tylko moja prosba... Taka malutka...
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk±d: wziąść kase na figurki?

PostWys³any: Wto Lut 08, 2005 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje odciąrzyć trochę Ortha i do sesyji naszej zaciągnąć Sytuacyjnego Mistrza Gry. Osoba ta zajmować się będzie rozwijaniem wątków pobocznych zapoczątkowanych przez Głównego Mistrza Gry, odpisywaniem na teksty typy:
"- ... a znalazłem przy tym orku <czekam na wypowiedź MG>"
Do tego niech pisze innym kolorem niż inni, np. zielonym
Jeśli jest ktoś chętny na to stanowisko niech pisze ale uwaga taka osoba musi mieć przynajmniej parę minut co kilka godzin wolnego czasu żeby zobaczyć czy nie jest potrzebna. Wydaje mi się że mogłoby być kilka takich osób ale ostateczna kwestia należy do Ortha.
Jak już wspomniałem osoby chętne niech sięwpiszą poniżej, lecz po odpowiedzi Ortha.
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Nie Lut 13, 2005 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prośba!!!!

Czytajcie to co piszecie zanim zdecydujecie się to wysłać!!!!

Bo czasami wam takie bzdury wychodzą, że tylko za głowe pozostaje się złapać!!!!

Błędów jest cała masa, zarówno tych ortograficznych, jak i interpunkcyjnych. Jeśli macie dysa to piszcie najpierw w jakimś edytorze - niech on wam to sprawdza.

A jeśli popełnicie już jakiś błąd to od czego jest edycja!?!?!?

Potem raz jeszcze przeczytajcie co napisaliście!! Bo czasami zdania wychodzą wam zupełnie nielogiczne!!!! Wtedy MG zamiast odpowiadać na wasze pytania spędzają cenny czas na ich poprawianiu!!

Wszystko to ma stworzyć lepszy klimat i uprzyjemnić czytanie waszych wypowiedzi!!

I pamiętajcie o nowomowie!! Bo czasami nawet MG się zapomina!!

--------------------------------------------------------------------------------------

Grajcie grajcie i jeszcze raz grajcie.. MG przyjemniej się prowadzi jak wasze postacie cały czas coś kombinują i kminią..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Pon Sie 22, 2005 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem ciekawy jednego. Kim jest ten owy michal14? Proponuje usunÄ…c jego posty z sesji, zdeka psujÄ… jÄ… nam Smile
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> PrzekleÅ„stwo Wzgórz Hager Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group