Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Czas rozruszać to forum czyli pogaduchy o krasnalach
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Kharak-Hirn
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się tu nie zgadza, bo ja sam na własne oczy widziałem jak tego krasnoluda Krwiożercze rośliny wszamały. A o samobójstwie nie było mowy. Ktoś tu chyba zadania domowego nie odrobił, albo pamięć szwankuje. Nie moja bynajmniej Cool
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Inez
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 16 Sty 2005
Posty: 63
Sk±d: Leszno

PostWys³any: Sro Sty 26, 2005 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I trzeba przyznać, że jak już był złym charakterem to najlepiej z drużyna współpracował. To nic, że mnie złapał i z tarasu skoczył prosto przez upiora, ale był cięzszy i chociaż on spadł pierwsz, a reszta na niego Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pia Lut 18, 2005 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest teraz popyt na krasnoludzkich inżynierów. Wszedzie ich pełno. I robią różne tajemnicze rzeczy, ale nikt tego nie zauważa. Jak miło nie rzucać sie w oczy. Całe miasto Krasnali i ludzi i tylko jeden Elf. Dokładnie elfka. Wyobraźcie sobie że im nawet ta jedna elfka nie przeszkadza. Razz
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Inez
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 16 Sty 2005
Posty: 63
Sk±d: Leszno

PostWys³any: Pia Lut 18, 2005 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Black , co się dziwisz? Twierdza w górach, kopalnia i co gromady elfów byłyby na miejscu? To też nikomu nic nie podpada. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ulfgar Grime Readsson
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 01 Kwi 2006
Posty: 25
Sk±d: Z Karak-a-Karak

PostWys³any: Wto Kwi 18, 2006 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno pytanie kołacze mi się pod czaszką i za diabła nie mogę na nie odpowiedzieć. Otóż czym tak naprawdę różnią się khazadzi Tolkien'owscy od Warhammer'owskich? Czymś napewno, a mam nieodparte wrażenie że wersja Wielkiego Tolkiena była nieco bardziej... cukierkowata? Co o tym myślicie? Polecam prawdziwie głebokie przemyślenia.
_________________
Ungor czy Gor, skaven czy goblin wszystko umiera równie szybko jak się wpakuje w nie dwie stopy dobrej krasnoludzkiej stali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Sro Kwi 19, 2006 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U Tolkiena to jest parodia nie krasnoludy... Warhamerowska wizja naszych wielkich-małych braci jest zdecydowanie mroczniejsza, bardziej klimatyczna i realistyczna.

A za to co zrobili z Gimlim w ekranizacji trylogii powinien ktoś wyciągnąć jakieś konsekwencje.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ulfgar Grime Readsson
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 01 Kwi 2006
Posty: 25
Sk±d: Z Karak-a-Karak

PostWys³any: Sro Kwi 19, 2006 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słusznie... Teraz wszyscy "nie wtajemniczeni ludzie" uważają krasnoludy za małe brodate pokurcze, które nadają się tylko do tego aby potykać się o własne nogi.W Wiedźminie troszkę inaczej je przedstawili jednakże wiele ich nie było, ale uważam, że (nie urażając nikogo) Wiedźmin był totalna klapą. Czy Warhammer'owski krasnolud złapie lutnie? Czy graliście kiedyś krasnludzkim bardem?
_________________
Ungor czy Gor, skaven czy goblin wszystko umiera równie szybko jak się wpakuje w nie dwie stopy dobrej krasnoludzkiej stali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Sro Kwi 19, 2006 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tolkienwskie krasnoludy od Warhammerowych różnią się oczywiście... U Tolkiena są jakby bohaterskimi rycerzami... Owszem, krasnoludy dumne, mają (może) jakiś swój honor, ale u Tolkiena są wg mnie zbyt idealne... Nie śmierdzą, nie mają resztek jedzenia w brodzie, nie są hamskie i bezczelne, nie pałają taką pychą, ale są jedynie, poprawnie dumne z siebie, swoich budowli... Nie są tak bardzo chciwe... A ich niechęć do elfów też nie jest taka... Mimo to podobają mi się Smile Nienawidzę krasnoludzkich dowcipów o elfach... U Tolkiena ich nie ma Cool Albo o nich nie pisał Smile
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
azgard
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 15 Mar 2006
Posty: 16

PostWys³any: Pon Maj 22, 2006 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pytan

Moje krasnoludy zawsze urzywaja topora, nawiasem mowiac gdy gralem krasnoludzkim zabujca mialem tak potezny topor ze normalny czlowiek nie byl go w stanie uniesc, a w szczytowej formie potrafilem sciac nim niekiepskie drzewo jednym machnieciem...

Niestety stracilem kiedys brode, a mialo to miejsce podczas przygody w ktorej wkraczalem na sciezke zabojcy smokow, reszty chyba nie musze tlumaczyc, ale moim zdaniem jezeli krsnoludzka broda mialaby im znikac, to chyba nie ma lepszej mozliwosci na jej wyparowanie Smile

Pierwsza, najwazniejsza i niepodwarzalna sprawa dla krasnoluda jest honor, gdy juz sie go straci pozostaje nam tylko tradycja, przodkowie i klan, chociaz i z tym ciezko bez honoru.

Moj honor okazal sie kiedys zgubny, w ksiestwach granicznych pewientraper pomogl mi w ciezkiej sytuacji, wiec ja powiedzialem mu ze jak kiedykolwiek bedzie potrzebowal pomocy to mu ja zapewnie, i pozostawalismy w stalym kontakcie. Pozniej traper ten wpadl w klopoty z przemytnikami, dopiero gdy mnie... pojmano dowiedzialem sie ze to tak naprawde lowcy niewolnikow, mysleli ze za krasnoludzkiego zabujce na arenie duzo zaplaca. Jak duze bylo ich zdziwenie gdy sie obudzilem i wcale nie chcialem byc gzeczny. Co nie zmienia faktu ze bylem niewolnikiem, jeden dzien ale bylem.

Dobry elf to martwy elf, dla dodania pewnego smaczku postaci, postanowilem przed jej stworzeniem ze bedzie rasista Smile tylko ludzi troche tolerowalem, ale zawsze sie odemnie nasluchali o marnoscia ich sztuki wojennej, deficycie na odwage, i wogole o braku wszystkiego co mogloby spawic ze staliby sie rownoprawnymi partnerami dla krasnoludow

O bron dbalem bardzo, zbroji jak zabujca nie mialem.

Proste ze uzywam broni palnej, tylko zeby robila jak najwieksze BUUM! Nie ma to jak wpasc w oboz orko, wlozyc bombe szefowi w gacie, odrabac mu noge zeby szybko sie nie poruszal, i wykonac taktyczny unik na zgory upatrzone pozycje Very Happy Innego razu mielismy mala sprzeczke na statku, ktora zakonczyla sie wodowaniem kapitana, i wtedy mialem okazje postrzelac z armat, ale najczescie to poza garlacz nie wychodze, ale to tez zadko, jezeli chodzi o konwencjonalna bron palna Very Happy

Co do zabojcy bogow, tez widzialem gdzies na necie ta profesje, mial mikro lepsze statystyki od zabojcy demonow, i zadnych praktycznie nowych umiejetnosci. Jeden z moich graczy, po zobaczeniu mojego zabojcy w akcji stwierdzil ze tez taki bedzie, i sie bardzo napalil na to zeby stac sie zabujca bogow, konkretnie elfich, wiec zrobilismy taki tescik, on stworzyl zabujce bogow, a ja symulowalem walke z bogiem, chyba nie musze mowic ze tylko z powodu mechaniki systemu walka trwala jedna ture. Po tym zrozumial ze w warhammerze nie ma miejsca na mega herosow ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
BeastSlayer
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 10 Wrz 2006
Posty: 31
Sk±d: Kaleki szczyt

PostWys³any: Sob Wrz 16, 2006 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak:
Mój zabójca gigantów stracił brode, większosc twarzy i włosów po tym jak trafił toporem w żołądek trolla
Jak krasnolud to tylko z toporem
Broń palna: tylko jak gram inzynierem, saperem etc.
Kiedys kiedy grałem wojownikiem podziemnym mielismy przygode na dworze magnackim i jakis oburzony szlachciura rzucił mi rękawice pod nogi krzyczac "nieludzi nie powinno tu byc" 2 dni póxniej byly organizowane turnieje i walczyłem z tym kolesiem w pierwszej rundzie przy pomocy... rapiera, o dziwo nawet dobrze mi poszło bo w pierszym rzucie poszlo o1 i kolesia zabiłem ciosem prosto w oko....Dobrze ze wtedy wziąłem wojownika podziemnego a nie wyzej wymienionego zabójce gigantów który wygladal jak z koszmaru z ulicy wiązów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michal14
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 21 Sie 2005
Posty: 50
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Sob Wrz 16, 2006 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No u mnie to różnie jest..Najczęściej krasnolud posiada długą brodę z warkoczami,topór dwusieczny oraz swój honor..Lecz bardzo często przyjaźni się z ...elfami Very Happy Krasnolud to dla mnie wojownik, nie rzemieślnik..ma walczy ć do utraty tchu..
_________________
Algeram von Alier-najemnik; #sesja Doki Portowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Warmlotek
Mod Czarnej Biblioteki
Mod Czarnej Biblioteki


Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 1443
Sk±d: PuÅ‚awy

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 02:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj skrobo ci odpisze iż nie słyszałem o tym wątku,ale rozmażyłem się przez chwilę.

To co system pewnie bedzie w czasach zadymy z malekhitem u elfów, napadów mrocznych elfów na krasnoludy i na koniec wojny o brodę
_________________
#Sesja Przyjaciel czy Wróg? ==> Ingwar Ingersson, krasnolud
#Ciężkie jest życie na morzu==>Hektor Lombard, człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Skrobo
Odźwierny
Odźwierny


Do³±czy³: 17 Sty 2011
Posty: 106
Sk±d: Wolne Miasto GdaÅ„sk

PostWys³any: Czw Sty 27, 2011 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca, zrobili po prostu własny setting, ale krasie są najważniejszą rasą w nim, figsy są fajne całkiem, ale pewnie długo nie pociągną bo z GW nikt nie wygra, ale warto obejrzeć stronkę...
_________________
#Przyjaciel czy wróg? => Baldus (zazwyczaj), człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Kharak-Hirn Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group