Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Zielonoskórzy
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Wto Lip 10, 2007 00:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie mam przed soba otwarty dodatek pt. "Zamek Drachenfels" (I ed.) i jest tam opisana niejaka Urumf - "dźewczyna" (zachowana oryginalna pisownia z podręcznika) Gobrota Mazistopy (przywódcy bandy orków, z którymi to mozna było mieć styczność na drodze do Zamku).

Czyli w I ed. samice orcze niby sÄ… obecne.

Co do II ed. to bardzo nie podoba mi się pomysł "orków z torebki" czyli z jakiś zarodników. U mnie orkowie to nadal ssaki. Zgadzam się z Orrendilem, że podejście panów od II ed. psuje wizje świata.

A poza tym, to co to do cholery sa te zarodniki??? Jak to wygląda i działa w praktyce? Po raz pierwszy stykam się z tym tematem...
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Wto Lip 10, 2007 01:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę zaostrzę niektóre zdania z tej wypowiedzi. Urażonych upraszam (żądam Razz) o wybaczenie.

Dokładniejszy opis powstania i rozwoju zarodników jest w książce "Xenology", która rozwiewa wszystkie wątpliwości odnośnie ras z Wh40k, co w sumie przekłada się na Wh Fantasy. Ale powiem tak-pewien być nie mogę czy wersja z 40k jest zgodna z wersją fantasy, bo panowie z GW są tak pierdolnięci na mózgu że zajebiście wielki kawał WFRP i 40K nie trzyma się kupy.

Czytając wasze wypowiedzi znów uderza mnie to, jak zatwardziałe potrafią być stereotypy.

Uważam że te zarodniki to świetny pomysł. Dlaczego? Bo zieloni to nigdy w założeniu nie byli naturalni. Bodajże w I edycji byli wręcz kojarzeni z Chaosem. A kolejna rasa która rucha się i rodzi w normalny sposób, ma kobiety, wioski i te same, nudne schematy to flaki z olejem. Sram na klimat. Very Happy

Skracając-wg. mnie to dobry pomysł i wszedł on w życie moich sesji WFRP.

Co do wpadek czy absurdalnych pomysłów GW-zapraszam do mojego nowego tematu w dziale "Sesja-II edycja".
_________________
Ulfir Egillsson, Norsmen - Wichry Północy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Wto Lip 10, 2007 01:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaaa...

Niestety dostepu do dzieła "Xenology" nie posiadam. Za namiary na nie byłbym wielce wdzięczny.

A co do stereotypów. Ja przez ileś tam juz lat grałem w konwencji "orkowie to ssaki i mnożą się w sposób taki jak ssaki". I teraz jakbym Graczom o tych zarodnikowych rewelacjach opowiedział to by im chyba zwieracze ze śmiechu zwiotczały. Ot cały problem...

A zreszta sezon ogórkowy w pełni, to to może jakiś żart z tymi zarodnikami. Bo dla mnie to jakaś abstrakcja.
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arthandas
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 25 Lut 2007
Posty: 17
Sk±d: z grobowca...

PostWys³any: Sob Lis 10, 2007 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ork Instant" wystarczy dolać wody!
_________________
Czasem zamiast siły argumentów lepiej użyć argumentu siły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Czw Gru 06, 2007 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orki z kobietami i małymi orkami są do bani Razz
Jak robicie im typową prymitywną strukturę plemienną to robicie z nich po prostu zielonych ludzi którzy lubią walczyć.
A przecież tak nie ma być.
Dlatego orki z zarodników to świetny pomysł, zwłaszcza że w WFRP nie jest to pewnikiem tak jak w WH40K, tu uczeni snują domysły i często wysuwają błędne teorie, nikt tu nie zna DNA orka jak to jest w 40 000 Razz
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Czw Gru 06, 2007 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy inaczej uważam, że opcja "plemiennych" orków daje większą swobodę i pole do popisu dla Mistrza Gry.

No i ork nie jest wtedy taką stricte maszyną do zabijania. Ja bardzo nie lubię jak coś jest albo białe, albo czarne.

A tak poza tym, pozdrawiam panie Arth. Jednak Ci się pomysł orków z zarodników nie podoba, skąd ja to wiedziałem? Hyhyhy...
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Pia Gru 07, 2007 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sęk w tym że orkowie zostali stworzeni jako maszyny do zabijania, więc nie widzę sensu zmieniania ich przeznaczenia?
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
azgard
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 15 Mar 2006
Posty: 16

PostWys³any: Nie Sty 13, 2008 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi bardzo podoba się wizja orków z zarodników. Tłumaczy bardzo dużo w dziedzinie ich zapędów wojennych. To tak naprawdę banda nastolatków, zamkniętych w ciałach ogromnych mięśniaków, którym testosteron tak uderzył do głowy że zasadniczo przestały logicznie myśleć. Nie posiadają kobiet w swoich plemionach, tak więc popęd seksualny, zastąpiony jest popędem do walki Smile

Poza tym niech mi ktoś w takim razie wytłumaczy, jak wygląda dzieciństwo orka, i jak jego dorośli wujkowie, dla których wszystko co mniejsze, to żarcie go traktują. W jaki sposób taki mały ork, nienadający się do "czaskania łbów" i generowania WAAAGH! ostałby się w "wiosce" orków.

Orki uwielbiam właśnie za tą bezmyślną młuckę, i brak instynktu samozachowawczego, gdyby musiały płodzić się tradycyjnymi metodami, byłoby to raczej niemożliwe, a tak jest ekstra Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
polak9917
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 20 Sty 2008
Posty: 67
Sk±d: z wszechÅ›wiata

PostWys³any: Nie Lut 10, 2008 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi ten pomysł zupełnie się nie podoba, to dla mnie jest jak.... teoria heliocentryczna dla 16(jeśli się pomyliłem, to sory)-wiecznych uczonych....
Pozostaje jeszcze kilka kwestii, no że tak powiem biologicznych...
1. Jak oni mogliby być agresywni itd. nie mając jaj? (znaczy testosteronu)
2. Jak oni te "zarodniki" mieliby rozprowadzać i do jakiego narządu? Mieliby się ocierać? ("Chodźta zara kopne cie w dupe co to by wiencej chopakuf było do waaagh!") A może przez owady lub zastępujące je gobliny? (Chodżta no tu mały śmierdzielu, bo musze podetrznąć se dupe co to by było jeżcze wielgachniejsze waaagh!")
Mam nadzieję, że nie uznacie tego za atak, po prostu próbuję to zrozumieć....
_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich... kiedy sopoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie..."
- Friedrich Nietzsche

Sesja: "Pasożyt" - Hubert Proudfoot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Nie Lut 10, 2008 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Orkowie to genetycznie zmodyfikowana przez Pradawnych rasa, przeznaczona wyłącznie do walki. Nie kategoryzuj ich w ludzkich standardach. Orkowie najpewniej w ogóle nie posiadają ludzkich hormonów. Co ich zatem napędza? Instynkt, nieznany hormon lub związek chemiczny.

2. Orkowie są bezpłciowi, zarodniki są rozpylane w pewnym momencie i w odpowiednim miejscu przez odpowiedniego osobnika, po czym wgryzają się w ziemię i tam wzrastają jako... roślina. W korzeniu rozwija się młodociany ork, który po wydostaniu się, niszczy roślinę i jest już samodzielny.

Wiem, że to nieprawdopodobne, ale jeszcze raz apeluję - nie próbujcie uważać, że orkowie czy Chaos są w jakimkolwiek stopniu podobni do ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
polak9917
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 20 Sty 2008
Posty: 67
Sk±d: z wszechÅ›wiata

PostWys³any: Pon Lut 11, 2008 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbuje orków porównać do ludzi, ponieważ są oni istotami mi najlepiej znanymi (wszakże sam nim jestem). Jednakże daliście mi do zrozumienia, że orkowie są takimi stworzeniami, których nie da się porównać do ludzi. Oczywiście przyjmując, że rozwijają się drogą bezpłciową. Stają sie wtedy istotami o jednym celu istnienia: walczyć. Jak już było powiedziane zostały po to stworzone.
Jednakże z drugiej strony zgodnie z Bestiariuszem Starego Świata orkowie też są chciwi, gdyż: "Towary sprowadzane z Arabii są kosztowne, ponieważ kupcy, którzy prowadzą karawany muszą opłacać myta i wręczać łapówki wodzom zielonoskórych." Ten fakt niszczy wizję orków- specjalnie wyhodowanych maszyn do zabijania. Jednak nie zaprzecza to tego sposobu rozmnażania.
Ja nie mam nic przeciwko tego pomysłowi, ale wolę jednak ten stary... Zostanę przy nim, dlatego też, że wśród moich graczy to nie przejdzie, będą zwijali się ze śmiechu.
_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich... kiedy sopoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie..."
- Friedrich Nietzsche

Sesja: "Pasożyt" - Hubert Proudfoot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Pon Lut 11, 2008 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee tam. Za dużo bitewniakówRazz . Orki myślą i się rozmnażają. Rośliny?? Ktoś nie miał co robić i dowcipną historyjke wymyślił. A może gobliny z kapusty wychodzą co??
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ethereal
Landgraf
Landgraf


Do³±czy³: 22 Lip 2005
Posty: 2989
Sk±d: ElblÄ…g

PostWys³any: Pon Lut 11, 2008 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Black, relikcie z czasów przedpotopowych książeczek WFRP I edycji - proszę o nie pisanie takich jakże zajebistych, wnoszących wiele do tematu, spamerskich postów.

Zgodzę się jednak z tobą! Orkowie myślą! Myślą o tym jak komuś przywalić toporem. Orkowie się rozmnażają! Poprzez zarodniki.

Poza tym, nie narzucam nikomu wizji, tylko podaję pomysł jaki zastosowali twórcy WFRP II edycji. Jeśli mierzi was porównanie ork - roślina, to wstawcie jakieś pokręcone słowo zamiast ork. Od razu nowa rasa. Razz

Wracając do orków - dlaczego są chciwi? Pradawni i ich niewolniczy Slannowie stworzyli orków, ludzi, halflingi i ogry najpóźniej, kiedy w zasadzie kontrola nad światem Warhammera zaczęła się sypać na rzecz Chaosu. Każda z tych ras ma jakieś krytyczne defekty. U orków przemieszały się instynkty dziecięce, zwierzęce i niektóre ludzkie. Stąd wspomniana chciwość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Wto Lut 12, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe . Tam od razu spamerskich. Napisałem na temat i wyraziłem swoje zdanie. Relikty przeszłości też mają coś do powiedzenia. Ale przyznam się że dopiero teraz zwróciłem uwageże to edycja druga WH:PRazz hehe
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group