Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
wykuwanie zbroji lub broni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
szallin



Do潮czy: 22 Paz 2006
Posty: 4

PostWys砤ny: Wto Paz 24, 2006 23:12    Temat postu: wykuwanie zbroji lub broni Odpowiedz z cytatem

Zawsze sie zastanawialem czy jest w ktores ksiedze pokazanie jak sie wykuwa bron lub zbroje... prosze o odpowiedz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Darnok
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 24 Maj 2006
Posty: 105

PostWys砤ny: Sro Paz 25, 2006 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi ci o opis procesu wykuwania czy o rzut ko艣膰mi??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szallin



Do潮czy: 22 Paz 2006
Posty: 4

PostWys砤ny: Sro Paz 25, 2006 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm o proces i rzuty...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
quidamcorvus
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 08 Maj 2006
Posty: 125
Sk眃: Katowice

PostWys砤ny: Sro Paz 25, 2006 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W podr臋cznikach do 2ed nie znalaz艂em, ale w opisie Middenhem do 1ed by艂o mniej wi臋cej co艣 takiego:
Wykonanie pancerzy kolczych i zbroi p艂ytowych wymaga tylu roboczogodzin ile wynosi suma ceny danego pancerza i Warto艣ci Obci膮偶enia (je艣li WO przekraczaj膮 100, traktujemy jak r贸wne 100). S膮 to wymagania minimalne, tote偶 je艣li przedmiot ma by膰 wykonany ze szczeg贸ln膮 staranno艣ci膮 nale偶y odpowiednie zwi臋kszy膰 powy偶sze wyliczenia. Natomiast uszycie pancerza sk贸rzanego i przeszywanicy wymaga tyle roboczogodzin ile wynosi warto艣膰 pancerza w zk pomno偶ony przez dziesi臋膰
Poza tym mo偶na przyznac modyfikatory za jakosc wykonania:
kiepska +10 do testu rzemios艂a, czas wykonania x0,5
zwyk艂a -
dobra -10 do testu rzemios艂a, czas wykonania x3
najlepsza -20 do testu rzemios艂a, czas wykonania x10
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Anubis
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys砤ny: Czw Paz 26, 2006 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem znawc膮 tematu ale co艣 mi sie obi艂o o uszy... Wi臋c pokolei:

Kolczuga - ich tworzenie by艂o bardzo pracoch艂onne. Najpier tworzony by艂 drut, kt贸ry zwijano w ma艂e k贸艂ka. K贸艂ka by艂y zbijane lub nitowane (偶eby zbroja sie nie rozlecia艂a a ka偶da cz臋艣膰 by艂a zamkni臋tym ko艂em). Ko艂a 艂膮czono w 艂aty, te z kolej w ko艅cu tworzy艂y zbroje kolcz膮. Minimalny czas jej wytworzenia to by艂o kilka miesi臋cy. Najlepsze egz臋plarze mia艂y po 2-3 warstwy k贸艂ek z bardzo dobrych stop贸w.

P艂yta - Wykucie np. napier艣nika kiepskiej jako艣ci nie by艂o wielkim trudem. Oczywi艣cie tych najgorszego rodzaju. Zupe艂nie inaczej mia艂y sie sprawy z tymi najlepszymi. By艂y robione na miare, przylega艂y do cia艂a jak druga sk贸ra, a co najwa偶niejsze kosztowa艂y fortune. Bardzo mocne, cz臋sto grawerowane.... to by艂y arcydzie艂a i (tak mi sie wydaje) najlepsza ochrona okresu rycerstwa. Lecz to mia艂o minusy, nie miesi膮c ani dwa robiono tak膮 zbroje lecz rok.

艁uskowa - nie wiele wiem, by艂a to chyba kolczuga z przypi臋tymi metalowymi 艂uskami wiec dodatkowo troche roboty lecz przy okazji troche lepsza ochrona.

Zasady musisz wed艂ug mnie wymy艣li膰 sam dostosowujac je tak aby najbradziej odpowiada艂y twoim wyobra偶eniom na ten temat. Moim zdaniem gracz nie powinien m贸c wyk贸wa膰 zbroi je艣li nie ma swojej ku藕ni, czy chocia偶 sta艂ego do niej dost臋pu.

Jak m贸wi艂em, nie jestem znawc膮 tematu wiec je艣li sie myli艂em to prosze o zwr贸cenie uwagi przez obeznanych forumowicz贸w. Wiadomo艣ci wygrzebywa艂em z pami臋ci, z pewnej specyficznej wizyty w muzeum gdzie by艂o nam to t艂umaczone. Ale kiedy to by艂o.....
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys砤ny: Pia Lis 24, 2006 00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C贸偶... je艣li chodzi o zbroje kolcze, to jakiego艣 niewiadomo jakiego sprz臋tu nie trzeba mie膰. W zasadzie tylko do wykonania k贸艂ek. Drut zawija si臋 na pr臋ta, tworz膮c w ten spos贸b spr臋偶yn臋. Trzeba to potem poci膮膰 na k贸艂ka. Reszt臋 mo偶na wykona膰 gdziekolwiek. Pozna艂em gostka, kt贸ry swoj膮 kolczug臋 robi艂 podczas wyk艂ad贸w na uczelni Very Happy. Spokojnie wi臋c w podr贸偶y BG jest w stanie wykona膰 np. po艣wi臋caj膮c czas w trakcie obozowania. Oczywi艣cie zajmie mu to wiele godzin.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Anubis
Chor膮偶y
Chor膮偶y


Do潮czy: 23 Mar 2006
Posty: 723

PostWys砤ny: Sob Lis 25, 2006 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My艣le 偶e nie mo偶na por贸wnywa膰 prawdziwej kolczugi do robionych teraz "podr贸b". Oczywi艣cie teraz zawsze mo偶na znale藕膰 drut pozwija膰 go i 艂膮czy膰 ale moge sie za艂o偶y膰 10:1 偶e taka "zbroja" nie wytrzyma艂by na polu bitwy.

Z drugiej strony moze da艂oby sie ja por贸wna膰 do kolczugi kiepskiej roboty wed艂ug zasad podr臋cznika, tylko po co komu takie co艣.
_________________
Lily et Pique: Orderic du Limont
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Radomir
Od藕wierny
Od藕wierny


Do潮czy: 23 Lis 2006
Posty: 105
Sk眃: Starachowice

PostWys砤ny: Sob Lis 25, 2006 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei uwa偶am, 偶e w dzisiejszych czasach mo偶na zrobic du偶o lepsz膮 kolczug臋 ni偶 w czasach 艣redniowiecza. Mo偶liwo艣ci takie daje mnogo艣c stop贸w jakie dzi艣 istniej膮 - nie do艣c, 偶e du偶o l偶ejsze to do tego jeszcze bardziej wytrzyma艂e. Oczywi艣cie nie mam tu na my艣li wykonywanych amatorsko zbroi ze zwyk艂ych drut贸w, ale takie, kt贸re robi膮 profesjonali艣ci.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Dragomir
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 24 Lis 2006
Posty: 143

PostWys砤ny: Sob Lis 25, 2006 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi艣cie, 偶e kolczugi wykonanej kombinerkami nie da si臋 por贸wna膰 ze zbroj膮 sklepan膮... Ale mimo to uwa偶am, 偶e wykonana amatorsko kolczuga nadaje si臋 do walki. Tylko zamiast beznadziejnego splotu 4w1 nale偶y u偶y膰 6w1 albo najlepiej kr贸lewskiego. Wi臋kszy ci臋偶ar, ale i wi臋kszer bezpiecze艅stwo. No ale taszczy膰 ze sob膮 tyle drucianych k贸艂ek i jeszcze do tego materia艂y na obowi膮zkow膮 przeszywk臋... Raczej nie pozwoli艂bym graczowi na co艣 takiego.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do潮czy: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk眃: Sith Fascoluinne

PostWys砤ny: Pon Sty 07, 2008 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do testu rzemios艂a - je艣li kto艣 chce zrobi膰 kiepskiej jako艣ci kolczug臋, a test mu nie wyjdzie, to co to oznacza? Co zrobi艂 z tymi k贸艂kami? Zniszczy艂? Widzia艂em, jak si臋 robi kolczug臋, nie mam pomys艂u na to, co si臋 stanie, je艣li test si臋 nie uda.
Pierwsza koncepcja: zastosowa艂bym takie zasady - robi膮c co艣 (cokolwiek - buzdygan, naramiennik, dzbanek, ci偶emk臋) rzemie艣lnik wykonuje rzut - a je艣li si臋 nie powiedzie - wykonywany przedmiot jest kiepskiej jako艣ci. Chocia偶 tu te偶 troch臋 dziwnie - miecz najlepszej jako艣ci mia艂by za艂贸偶my jakie艣 zdobienia. Ale mo偶naby przyj膮膰, 偶e wygl膮da jakby by艂 najlepszej jako艣ci, a dzia艂a jak kiepski miecz.
Do tego oczywi艣cie musia艂yby by膰 modyfikatory okre艣laj膮ce trudno艣ci w wykonaniu przedmiotu lepszej jako艣ci - za艂贸偶my:
kiepska: brak testu
przeci臋tna: brak modyfikator贸w
dobra: -10
najlepsza: -30
Druga koncepcja: je艣li test rzemios艂a ma 3 poziomy pora偶ki lub wi臋cej, to przedmiot si臋 niszczy. Je艣li mniej - wychodzi przedmiot o stopie艅 jako艣ci ni偶szy. Ale koszt w materiale i czasie przepad艂. Modyfikatory dalej by obowi膮zywa艂y. Musi by膰 prawdopodobie艅stwo zniszczenia przedmiotu: kamieniarz chce zrobi膰 pos膮g - przy nieudanym te艣cie o 27: od艂upa艂 Sigmarowi nos, ale zaraz co艣 wymy艣li, zamaskuje to (poziom np. z dobrego na przeci臋tny); nieudany test o 31: ca艂y pos膮g p臋k艂 (ciasto si臋 spali艂o, dzbanek ca艂kowicie straci艂 kszta艂t, przez zagapienie - z艂e uderzenie - miecz z艂amany, lub b艂膮d, kt贸ry powoduje, 偶e dopiero ko艅cowy efekt jest gorszy - niedodanie sk艂adniku do ciasta, z艂e wymierzenie, czy co艣 takiego. A kolczuga... nie wiem).
_________________
Wenn ist das Nunstr眉ck git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Problemy, pytania, poszukiwania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group